Komediowo i tajemniczo w Teatrze Bagatela. Premiera „Zimnych ogni” [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Szalona, poetycka, chwilami niemal broadwayowska komedia o teatrze i ludziach teatru – tak nadchodzącą premierę zapowiada Teatr Bagatela. Sztukę „Zimne ognie” reżyseruje Maciej Sajur.

Premiera spektaklu „Zimne ognie” odbędzie się już w najbliższą sobotę, 10 czerwca. Na Dużej Scenie przy ul. Karmelickiej wystąpią: Natalia Hodurek, Izabela Kubrak, Ewa Mitoń, Krzysztof Bochenek, Przemysław Branny, Marcin Kobierski oraz Piotr Różański.

Teatr w teatrze

Spektakl „Zimne ognie” powstał na podstawie scenariusza reżysera – Macieja Sajura. To zabawna, wzruszająca, tajemnicza i chwilami niemal broadwayowska komedia opowiadająca o teatrze i osobach, które są z nim związane.

– Życie bohaterów sztuki, osadzone w stylu klasycznych, amerykańskich filmów noir z przełomu lat 40. i 50. ubiegłego wieku, przeplata się tu z realnym życiem reżysera, zespołu aktorskiego oraz pozostałych pracowników teatru – czytamy w zapowiedzi spektaklu.

„Zimne ognie” są subiektywnym spojrzeniem autora – Macieja Sajura na twórcze procesy, związane z powstawaniem przedstawienia. Publiczność będzie mogła przyjrzeć się relacjom, jakie istnieją pomiędzy bohaterami sztuki, a ludźmi pracującymi w teatrze.

Czasem zabawnym, a czasem dramatycznym historiom towarzyszyć będzie muzyka – skomponowana przez Urszulę Chrzanowską na potrzeby spektaklu.

− „Zimne Ognie” to metafora teatru. Ludzie i ich historie nagle pojawiają się, błyszczą, ale też szybko znikają pozostawiając po sobie tylko piękne wspomnienia. Serdecznie zapraszam na premierę mojej sztuki, żywiąc nadzieję, że właśnie z takimi wspomnieniami będą Państwo mogli pozostać jeszcze na długo po jej obejrzeniu – mówi Maciej Sajur, reżyser i autor scenariusza.

Premierę „Zimnych ogni” zaplanowano na najbliższą sobotę, jednak sztukę będzie można zobaczyć także w piątek oraz w niedzielę. Pokazy odbędą się także w dniach 13-18 czerwca. Za scenografię i kostiumy odpowiedzialna jest Natalia Paczkowska, z kolei choreografię przygotowała Aneta Jankowska.