Kontrolerzy uczą się samoobrony

Firma Rewizor, która jest odpowiedzialna za kontrolowanie pasażerów w komunikacji miejskiej, przeprowadza szkolenia z samoobrony dla swoich pracowników. To wynik trzech ataków, do jakich doszło w trakcie sprawdzania posiadania biletów.

Pierwsze szkolenie z samoobrony dla kontrolerów biletów odbyło się w sobotę. Pracowników Rewizora odpowiedniej reakcji na zagrożenia bezpośrednie uczyli małopolscy policjanci.

– Do końca bieżącego miesiąca, ponad 50 kontrolerów przejdzie sześciogodzinne szkolenie samoobrony. Po serii trzech groźnych ataków na naszych pracowników, dołożymy wszelkich starań, aby nasi pracownicy czuli się bezpiecznie w trakcie wykonywania czynności służbowych – mówi Piotr Wieczorek, rzecznik prasowy spółki.

Z rewizorem przez trzy lata

Firma wygrała przetarg na kontrolowanie posiadania biletów przez pasażerów w komunikacji miejskiej na najbliższe trzy lata. W warunkach przetargu Zarząd Transportu Publicznego określił, że liczba przeprowadzonych kontroli w ciągu miesiąca w okresie od września do czerwca nie może być mniejsza niż 27 tys., a od lipca do sierpnia – nie mniejsza niż 18,9 tys. Liczba wystawionych wezwań do zapłaty miesięcznie od września do czerwca nie może być mniejsza niż 6 tys., a od lipca do sierpnia nie mniejsza niż 5 tys.