Koronawirus. Szpital Uniwersytecki wstrzymuje przyjęcia

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Od 16 listopada Szpital Uniwersytecki w Krakowie wstrzymał przyjęcia planowane. Decyzja nie dotyczy pacjentów onkologicznych i udarowych.

Władze placówki tłumaczą decyzję sytuacją epidemiologiczną i wynikającym z niej zapotrzebowaniem na zapewnienie wystarczającej liczby miejsc dla pacjentów covidowych.

– Poradnie specjalistyczne Szpitala Uniwersyteckiego w chwili obecnej pracują w normalnym trybie, a konsultacje odbywają się zgodnie z harmonogramem. Zwracamy jednak uwagę, że w przypadku zwiększonej liczby chorych z Covid-19, z uwagi na zapotrzebowanie kadrowe, będziemy musieli ograniczyć i tę działalność – czytamy na stronie internetowej szpitala.

Minionej doby w Polsce odnotowano 16 590 zakażeń koronawirusem i 283 zgony. Czwarta fala wyraźnie przyspiesza w Małopolsce, która kilka tygodni temu plasowała się w połowie zestawienia z liczbą zakażeń. Ostatnio w regionie odnotowuje się coraz więcej przypadków koronawirusa. We wtorek Małoposka była trzecia 1303 przypadkami zachorowań na Covid-19. Zmarło 20 osób, z czego 16 nie miało chorób współistniejących.

News will be here