Kradli alkohol, słodycze i kosmetyki. Teraz grozi im do 5 lat więzienia

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dwóch mieszkańców powiatu wielickiego usłyszało zarzuty związane z kradzieżami w sklepach  na terenie Krakowa i Wieliczki.

15 stycznia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zostali powiadomieni o kradzieży z terenu sklepu wielkopowierzchniowego w miejscowości Gdów.

W sklepie zostały skradzione kosmetyki, drogie alkohole i słodycze. Funkcjonariusze prowadzący sprawę pozyskali informacje, że na terenie Krakowa  w trzech różnych sklepach tej samej sieci, sprawcy dokonali w podobny sposób kradzieży, kradnąc podobne towary.

Do 5 lat więzienia

Wieliccy policjanci powiązali te sprawy i ustalili, że wszystkich kradzieży dopuścili się ci sami sprawcy.  W toku prowadzonych czynności i na podstawie zabezpieczonych materiałów dowodowych funkcjonariusze wytypowali jako sprawców 29-letniego mieszkańca gminy Biskupice i 34-letniego mieszkańca Wieliczki.

3 lutego wieliccy  kryminalni zatrzymali  29-latka, któremu postawiono zarzuty 3 kradzieży towarów o łącznej wartości około 1700 zł.

– Natomiast 34-latek, wiedząc, że policja była w jego miejscu zamieszkania poszukując go,  następnego dnia sam  stawił się do wielickiej komendy. Usłyszał  tam zarzuty dotyczące 4  kradzieży artykułów o łącznej wartości blisko 2500 zł. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. 29-latek i 34-latek są znani wielickim policjantom, gdyż już wcześniej dopuszczali się przestępstw przeciwko mieniu – informuje Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Śledczy przypuszczają,  że podejrzani mogli działać w innym miejscach na terenie Małopolski  i analizują sprawy dotyczące podobnych zgłoszeń.

comments powered by Disqus