Kraków Airport wraca z ofertą sprzed pandemii. 1,4 mln biletów na wakacje

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pasażerowie krakowskiego lotniska będą mogli skorzystać w najbliższym sezonie letnim z oferty 143 połączeń bezpośrednio ze stolicy Małopolski do 33 krajów i 99 miast dzięki 20 przewoźnikom.

Sezon wakacyjny w 2022 roku to powrót praktycznie wszystkich kierunków względem roku 2019. – Obserwujemy tendencję wznowienia połączeń na atrakcyjnych dla małopolan kierunkach: hiszpańskich, włoskich czy greckich. W ramach letniej siatki przewoźnicy oferują aż 50 połączeń regularnych do miejsc najchętniej wybieranych na wakacje. Przekłada się to na niemal 1,4 mln biletów na rozkładowych trasach do 14 słonecznych, ciepłych krajów – komentuje Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

W sezonie letnim dostępne będą wszystkie słoneczne destynacje oferowane przez krakowskiego lotnisko w 2019 roku, tj. kierunki włoskie, hiszpańskie, greckie, chorwackie,
jak również połączenia np. na Cypr, czy Maltę.

– Koniec marca to czas, gdy branża lotnicza przygotowuje się i rozpoczyna sezon letni. Priorytetem lotniska w Krakowie było i pozostaje stabilne odbudowywanie siatki połączeń do poziomu sprzed pandemii, to jest nasz cel, który może być osiągnięty dzięki współpracy z wszystkimi przewoźnikami, a zwłaszcza z bazowymi partnerami takimi jak PLL LOT, Ryanair czy Wizz Air – dodaje Radosław Włoszek.

Od 3 czerwca polecimy dzięki PLL LOT do Nowego Yorku – Newark. Zwiększona zostanie także ilość połączeń do Warszawy, czy kolejnego połączenia do Olsztyna-Szymany, oferowanego także przez Ryanair.