Kraków Live Festival przełożony. „Pracujemy nad nową edycją”

Kraków Live Festival 2022 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W 2023 roku Kraków Live Festival się nie odbędzie. Organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu wydarzenia na kolejny rok. Zmieni się nie tylko lokalizacja, ale także formuła imprezy.

Kraków Live Festival to dwudniowe święto muzyczne przyciągające co roku dziesiątki tysięcy uczestników. Przez ostatnie lata na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego można było usłyszeć największe przeboje polskich i zagranicznych twórców. W Krakowie gościły m.in. takie gwiazdy jak Lana del Rey, Ellie Gouldling, Kendrick Lamar, Calvin Harris, Future, Halsey, Lewis Capaldi, Rosalie czy Ava Max.

Nowa lokalizacja i formuła

W tym roku Kraków Live Festival się nie odbędzie, o czym poinformowali w mediach społecznościowych organizatorzy wydarzenia – firma Alter Art.

– Festiwalowiczki, Festiwalowicze! Kraków Live Festival w nowej formule i miejscu będzie miał swój początek w przyszłym roku. Do zobaczenia latem 2024! – czytamy w komunikacie zamieszczonym na Facebooku.

Jak wyjaśniają organizatorzy, festiwal powróci za rok, ale w zupełnie nowej odsłonie. Zmieni się również lokalizacja.

– Prace nad nową formułą festiwalu trwają i chcemy, aby wydarzenie zostało zorganizowane na najwyższym poziomie. Dlatego musimy przełożyć Kraków Live Festival na 2024 rok i już pracujemy nad nową edycją – tłumaczy Małgorzata Kłos z Alter Art.

O tym, iż festiwal nie będzie odbywał się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego, organizatorzy informowali już w sierpniu zeszłego roku. Na razie nie wiadomo jednak, gdzie zostanie zorganizowana kolejna edycja wydarzenia.