Kraków Mydlniki Wapiennik – wygodniej wsiądziemy do pociągów

fot. PKP PLK

Podróżni korzystają już z nowych peronów na przystanku Kraków Mydlniki Wapiennik. To pierwszy w pełni zmodernizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przystanek na linii E30 w Krakowie.

Przystanek Kraków Mydlniki Wapiennik został całkowicie przebudowany. W miejscu starych, częściowo gruntowych, peronów wybudowano dwa szersze i wyższe. Dwustumetrowe perony są oświetlone, oznakowane i wyposażone w wiaty i ławki. Działa nagłośnienie, a orientację ułatwiają tablice informacyjne. Dla osób niewidomych i niedowidzących przewidziano ścieżki naprowadzające.

Przystanek dla podróżnych z aglomeracji

Przystanek Kraków Mydlniki Wapiennik ma spełnić ważną rolę w komunikacji aglomeracyjnej. Będzie służył m.in. mieszkańcom Rząski. W przyszłości przeniesiona tam zostanie pętla autobusowa Mydlniki, a ulica Brzezińskiego zostanie przebudowana. Przeniesienie pętli bliżej przystanku kolejowego sprawi, że pasażerowie będą mogli łączyć podróże pociągiem i komunikacją miejską. By ułatwić dojście na perony, w sąsiedztwie przystanku planowana jest też kładka.

Po zakończeniu prac na linii średnicowej do centrum Krakowa z przystanku Kraków Mydlniki Wapiennik będzie można dojechać w kilka minut.

Siedem przebudowanych i trzy nowe przystanki

Tylko w Krakowie na linii średnicowej PLK do nowoczesnych standardów obsługi podróżnych dostosowuje siedem stacji i przystanków. Trzy kolejne przystanki powstają w nowych miejscach. Na linii kolejowej pomiędzy Krzeszowicami a krakowską stacją w Mydlnikach, kończy się budowa nowych torów i sieci trakcyjnej oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym. PLK planują przywrócenie ruchu dwutorowego na tym odcinku jeszcze w tym roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice