Kraków na pierwszym miejscu w rankingu na niedrogi wypad zimowy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kraków trzeci rok z rzędu znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu przygotowanym przez międzynarodowy serwis zajmujący się wynajmem samochodów.

Stolica Małopolski – w zestawieniu serwisu discovercars.com – wygrała w rankingu na najlepsze miejsce na niedrogi zimowy wypad. Kraków otrzymał 38 punktów na 50.

– Od 2021 roku polskie miasto pozostaje świetną opcją dla podróżnych w sezonie zimowym. Takie atrakcje jak katedra na Wawelu czy Muzeum Lotnictwa Polskiego są popularnymi atrakcjami wśród turystów – czytamy na stronie discovercars.com.

Kraków oferuje najtańsze ze wszystkich analizowanych miast koszty wynajmu samochodów ze średnią stawką wynoszącą nieco ponad 100 funtów. Dodatkowo średnia cena lotu z Londynu na krakowskie lotnisko wynosi 134,8 funtów. Autorzy rankingu dodają, że wstęp na największą atrakcję miasta, czyli Rynek Główny, jest bezpłatny.

W rankingu oceniono, że w mieście jest 665 „tanich” restauracji, a średnio za tygodniowy pobyt w hotelu trzeba zapłacić 441,40 funtów.

Tuż za Krakowem znalazła się czeska Praga. – To niesamowite miasto przez całą zimę. Stare Miasto zamienia się wtedy w największy jarmark bożonarodzeniowy w Czechach. Inne popularne atrakcje w Pradze to kościół św. Mikołaja – świetny przykład wspaniałej architektury barokowej miasta – dodają autorzy zestawienia.

Podkreślają, że w stolicy Czech znajduje się ponad 1,2 tys. tanich restauracji, a za tygodniowy pobyt w hotelu trzeba wyłożyć 489,60 funtów. Za wstęp na terenie praskiego zamku należy zapłacić 16 funtów.