Prace na Opolskiej. Tym razem urzędnicy zaskakują

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prace związane z wymianą nawierzchni na fragmencie ulicy Opolskiej będą realizowane w nocy – poinformował Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Jak mówią urzędnicy, decyzja ta podjęta została w celu minimalizacji zakłóceń ruchu drogowego w tej części miasta. Przypomnijmy, że na północy Krakowa trwają: remont al. 29 Listopada, budowa skrętu z ul. Żmujdzkiej czy budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic.

W pierwszej kolejności nową nawierzchnię zyska odcinek ulicy Opolskiej, od ul. Pleszowskiej do ul. Prądnickiej (kierunek Nowa Huta). Prace realizowane będą w nocy i rozpoczną się z 6 na 7 listopada (poniedziałek – wtorek).

– O godz. 21 drogowcy przystąpią do frezowania nawierzchni, następnie ułożona zostanie warstwa wiążąca. Pracami objęte zostaną dwa pasy ruchu: prawy zewnętrzny oraz środkowy – słyszymy w ZDMK.

W czasie robót – przejazd zostanie zachowany dzięki pozostawieniu do dyspozycji kierowców skrajnego lewego pasa (od strony pasu rozdziału). Ze względu na przygotowanie oznakowania terenu robót, pierwsze zmiany w organizacji ruchu pojawić się mogą już od godz. 20.00. Prace na tym fragmencie ul. Opolskiej potrwają do godz. 6:00.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały