Kraków vs. chaos reklamowy. Debata na temat uchwały krajobrazowej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Już dziś o godz. 18:00 w krakowskim oddziale Klubu Jagiellońskiego na Rynku Głównym odbędzie się debata pod nazwą „Kraków vs. chaos reklamowy. Czy czeka nas ostateczne starcie?”.

Uchwała krajobrazowa obowiązuje w Krakowie od ponad 3 miesięcy. Dzięki niej w stolicy Małopolski zniknęły niemalże wszystkie nielegalne nośniki reklamowe. Czy jednak wszyscy przestrzegają jej zapisów?

– Wydawać by się mogło, że w Krakowie zamknął się pewien rozdział, a urzędnicy i radni mogą zająć się kolejnymi problemami. Po kilku miesiącach obowiązywania uchwały krajobrazowej efekty są znakomite – prawie wszystkie firmy reklamowe zastosowały się do nowego prawa w obawie przed gigantycznymi karami. Jednakże pojawiają się przedsiębiorcy, którzy próbują obchodzić nowe prawo – czytamy w zapowiedzi debaty.

Gośćmi spotkania będą Patryk Salamon, redaktor naczelny portalu LoveKraków.pl, oraz Magdalena Milert, architektka i urbanistka, która w mediach społecznościowych opowiada o gospodarce przestrzennej, architekturze, urbanistyce oraz psychologii i przestrzeni.

Wydarzenie odbędzie się dziś, 13 października, o godz. 18:00 w krakowskiej siedzibie Klubu Jagiellońskiego na Rynku Głównym 34. Wstęp wolny. Spotkanie będzie transmitowane na żywo na social mediach Klubu Jagiellońskiego.