Krowodrza. Wpadka dwóch amatorów narkotyków

Znalezione przez policję narkotyki fot. KMP w Krakowie

Dwóch mężczyzn odpowie za posiadanie i udzielanie narkotyków. Policjanci znaleźli w mieszkaniu jednego z nich blisko 1,5 kilograma różnego rodzaju substancji.

7 marca policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową udali się na miejsce, gdzie według ich informacji miał działać diler.

– Kryminalni zauważyli pojazd, który był w ich zainteresowaniu. Podjęli interwencję wobec kierującego mercedesem. Podczas kontroli drogowej policjanci znaleźli  w schowku pojazdu woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Po zbadaniu testerem okazało się, że to kokaina – informuje Piotr Szpiech, rzecznik prasowy krakowskiej policji.

Następnie funkcjonariusze przeszukali mieszkania mężczyzn. U jednego, 40-latka, znaleziono 0,4 grama marihuany. Natomiast młodszy z nich, 24-latek, posiadał blisko 1,5 kg środków odurzających w postaci kokainy, marihuany, mefedronu oraz MDMA.

– Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do Komisariatu VI w Krakowie, gdzie usłyszeli zarzuty. 40-latek odpowie za posiadanie środków odurzających, co zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności. Natomiast 24-letni mężczyzna usłyszał zarzut udzielania narkotyków, a także posiadania ich w znacznej ilości. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia – informuje policja.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza