Ks. Kazimierz Sowa nie jest już kapłanem Archidiecezji Krakowskiej

fot. Facebook/Kazimierz Sowa

Ksiądz Kazimierz Sowa nie jest już kapłanem Archidiecezji Krakowskiej. Od kilku miesięcy jego zwierzchnikiem jest metropolita warszawski - dowiedział się portal LoveKraków.pl.

 – Od kilku miesięcy ks. Kazimierz Sowa jest duchownym inkardynowanym do Archidiecezji Warszawskiej – potwierdza ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy.

Jak mówi ks. Łukasz Michalczewski, dyrektor biura prasowego Archidiecezji Krakowskiej, ks. Kazimierz Sowa sam złożył do metropolity krakowskiego wniosek o zmianę diecezji. – Na jego wyraźną prośbę została wyrażona odpowiednia zgoda – dodaje.

Przypomnijmy, że w 2017 po opublikowaniu przez TVP Info nagrań z rozmów w restauracji „Sowa i Przyjaciele”, w których uczestniczył także ks. Sowa, arcybiskup Marek Jędraszewski nakazał kapłanowi podjęcie pracy pomocy duszpasterskiej w kościele św. Floriana w Krakowie.

– Upublicznione słowa nagranej rozmowy, której uczestnikiem był ks. Kazimierz Sowa, nawet jeśli zostały wypowiedziane podczas prywatnej konwersacji, nie licują z powołaniem kapłańskim. Ks. Kazimierz Sowa przed rokiem został pisemnie upomniany przez ówczesnego metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza – mówił w 2017 roku ks. dr Piotr Studnicki, ówczesny rzecznik krakowskiej kurii.

Co w Warszawie robi ks. Kazimierz Sowa? – Jest rezydentem w parafii św. Aleksandra, posługuje też w Duszpasterstwie Środowisk Twórczych – przekazuje rzecznik Archidiecezji Warszawskiej.

comments powered by Disqus