Kumulacja remontów nakładkowych. Startują kolejne, będą zmiany w ruchu [INFORMATOR]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Program remontów nakładkowych, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami urzędników, nabiera tempa. Zanim będzie można skorzystać z gładkiej nawierzchni, kierowcy, piesi i rowerzyści muszą się liczyć z utrudnieniami.

Racławicka

W środę 1 czerwca rozpoczyna się remont fragmentu ul. Racławickiej od Kazimierza Wielkiego do Mazowieckiej. W pierwszej kolejności remontowany będzie chodnik po stronie zachodniej (od ul. Kazimierza Wielkiego) – w tym czasie odcinkowe zwężenia przez okres ok. miesiąca oraz miejscami brak możliwości parkowania. W czasie wymiany nawierzchni wprowadzone będzie połówkowe zamknięcie ulicy oraz brak możliwości parkowania. Ruch będzie utrzymany. Prace zakończą się w lipcu br., a ich koszt to ok. 800 tys. zł.

Strycharska

W czwartek 2 czerwca planowane jest rozpoczęcie remontu chodnika na ul. Strycharskiej na odcinku pomiędzy ul. Krzywda a ul. Szklarską. W trakcie robót wprowadzane będą lokalne zmiany w organizacji ruchu. Prace potrwają do 10 czerwca a ich koszt to ok. 30 tys. zł.

Balicka

W czwartek 2 czerwca ruszą prace na zniszczonym fragmencie ul. Balickiej. Remontem objęty będzie odcinek od ul. prof. T. Spiczakowa do granicy miasta. Roboty będą podzielone na osiem etapów.

W pierwszym etapie prowadzony będzie remont chodnika na odcinku ok. 50 m (po stronie prawej w kierunku miasta). Na jezdni wyznaczony będzie korytarz dla pieszych. O kolejnych etapach ZDMK będzie informować w osobnych komunikatach. Cały remont potrwa do końca lipca, a jego koszt to ok. 980 tys. zł.

Wawelska

W czwartek 2 czerwca ruszy remont fragmentu ul. Wawelskiej – od skrzyżowania przy budynku nr 52 (sklep Biedronka) w kierunku nr 54. W pierwszej kolejności remontowane będą parkingi, co będzie się wiązało z brakiem możliwości parkowania. Kolejnym krokiem będzie wymiana nawierzchni – ruch będzie utrzymany, z ręcznym sterowaniem ruchem, przy połówkowym zamknięciu. Remont zakończy się w połowie lipca., a jego koszt to ok. 480 tys. zł.

Kobierzyńska

W poniedziałek 6 czerwca rozpocznie się remont ul. Kobierzyńskiej na dwóch odcinkach: od Grota-Roweckiego do Rostworowskiego i od Rostworowskiego do Zalesie. W pierwszej kolejności realizowane będą prace brukarskie związane z wymianą krawężników na odcinku pomiędzy ul. Grota-Roweckiego a ul. Rostworowskiego. W związku z robotami pojawią się miejscowe zawężenia jezdni i ruch wahadłowy. Zakończenie prac na tych odcinkach planowane jest na początku sierpnia, a ich łączny koszt to ok. 2,4 mln zł.

Kazimierza Wielkiego

6 czerwca drogowcy pojawią się również na ul. Kazimierza Wielkiego – od al. Kijowskiej do ul. Podchorążych. W pierwszej kolejności remontowany będzie chodnik – przy zwężeniu i wyznaczonym przejściu dla pieszych drugą stroną. W trakcie robót na jezdni będzie wprowadzony ruch jednokierunkowy, a objazd będzie wyznaczony ul. Królewską i al. Kijowską. Remont zakończy się na początku sierpnia, a jego koszt to ok. 1,5 mln zł.