Lot prosto do aresztu

fot. materiały prasowe
31 marca funkcjonariusze straży granicznej w Krakowie-Balicach zatrzymali i osadzili w areszcie śledczym dwóch mężczyzn, którzy przylecieli z Niderlandów i Wielkiej Brytanii.
50-letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego w województwie śląskim przyleciał do Polski jako osoba wydalona z Niderlandów. Wcześniej spędził tam dwa miesiące w areszcie śledczym, zatrzymany za picie alkoholu w miejscu publicznym i brak dokumentów.

– Polak, po krótkiej odsiadce, został deportowany drogą lotniczą do Polski. Na lotnisku w Balicach został skontrolowany przez strażników granicznych. Okazało się, że jest poszukiwany jest w Polsce listem gończym – informuje Michał Tokarczyk z referatu prasowego straży granicznej.

22-latek wpadł podczas kontroli granicznej po przylocie z Londynu. Był poszukiwany listem gończym przez Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie i Sąd Rejonowy w Tarnowie. Młody mężczyzna najbliższe 120 dni spędzi w krakowskim areszcie śledczym, w związku z przestępstwem znieważania funkcjonariusza publicznego.