Lotnisko w Balicach: Wzrasta ruch pasażerski

fot. LoveKraków.pl

W listopadzie z usług Kraków Airport skorzystało 713 506 pasażerów, czyli o 5 proc. więcej w stosunku do listopada  2019 r. i o 20 proc. więcej w stosunku do listopada 2022 r.

Łącznie od początku roku krakowskie lotnisko 8 669 565 pasażerów, tym samym przekroczona została liczba obsłużonych pasażerów z rekordowego do tej pory roku 2019 (8,411 mln pasażerów).

– Cieszymy się, że ruch pasażerski na krakowskim lotnisku sukcesywnie wzrasta, mamy nadzieję, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, uda nam się  obsłużyć  9-milionowego pasażera i w ten sposób stać się pierwszym, regionalnym lotniskiem z tak rekordowym wynikiem – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.lot

–  Przed nami czas podróży związanych z świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. Podobnie jak  w latach poprzednich podróżni będą mogli poczuć atmosferę świąt na lotnisku. Słodkości, małopolskie potrawy, choinki, świąteczna muzyka na żywo – to część atrakcji jakie przygotowaliśmy dla naszych pasażerów – dodał prezes zarządu Kraków Airport.