„Łowcy cieni” z CBŚP zatrzymali w Krakowie członka sycylijskiej mafii

Policjanci z grupy „łowców cieni” CBŚP zatrzymali 40-letniego Alberto C., który był poszukiwany na podstawie europejskiego nakazu aresztowania.

Włoski wymiar sprawiedliwości zarzuca mężczyźnie udział w grupie przestępczej o charakterze mafijnym. Jej członkowie zajmowali się wymuszeniami, lichwą, fałszerstwami przetargowymi, przemoc osobistą czy nielegalnym posiadaniem broni.

17 zatrzymanych

W tym tygodniu przeprowadzono we Włoszech działania, podczas których zatrzymano 17 osób. Akcja realizowana przez Guardia di Finanza miała na celu rozbicie organizacji przestępczej zajmującej się dokonywaniem wymuszeń, lichwą, fałszerstwami przetargowymi, osobistą przemocą czy nielegalnym posiadaniem broni.

40-letni Alberto C. oskarżony jest o przynależność do grupy przestępczej o charakterze mafijnym, działającej w prowincji Katania (Sycylia). Z ustaleń włoskich śledczych wynika, że jest on wysoko postawionym członkiem w hierarchii grupy. Mężczyzna został zatrzymany w czwartek, 17 grudnia. W najbliższym czasie zostanie rozpoczęta procedura ekstradycyjna.

– Wszystko wskazywało na to, że w trakcie akcji Alberto C. przebywał na terenie Polski. W związku z tym za mężczyzną został wystawiony europejski nakaz aresztowania. Na jego podstawie i za pośrednictwem włoskiego oficera łącznikowego w Polsce, do działań włączyło się Centralne Biuro Śledcze Policji – czytamy w komunikacie.