Maksymalnie 1,1 tys. osób będzie mogło się dziś zaszczepić

Punkt szczepień na Rynku Głównym

Maksymalnie 1,1 tys. osób przyjmie dziś szczepionkę w mobilnym punkcie na krakowskim Rynku Głównym – poinformowała LoveKraków.pl rzeczniczka wojewody małopolskiego.

Przypomnijmy, że od 1 do 3 maja na Rynku Głównym ustawiony został tymczasowy punkt szczepień, z którego bez wcześniejszego rejestrowania może skorzystać każda osoba posiadająca e-skierowanie. Medycy w tym miejscu (od godz. 8 do 20) podają jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson.

Podobne mobile punkty zostały zorganizowane w każdym mieście wojewódzkim. Województwa otrzymały po 2,5 tysiąca szczepionek do wykorzystania przez trzy pierwsze dni maja.

– Przewidujemy, że dziś będziemy mogli zaszczepić maksymalnie 1,1 tys. osób ze względu na wydajność punktu – mówi Joanna Paździo z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Informuje, że służby przeliczyły osoby i „odcięły kolejkę”. – Policja oraz nasi pracownicy przekazują przychodzącym osobom, że nie będą mogli się dziś zaszczepić – dodaje.

– Przekazujemy na bieżąco informację, że chętni mogą pojawić się jutro. Zobaczymy rano, jakie będzie zainteresowanie i wtedy zdecydujemy, ile szczepionek będzie dostarczonych do punktu – zaznacza.

Jak wynika z informacji umieszczonych w mediach społecznościowych przez pracowników Centrum Informacyjnego Rządu obsługującego profil Narodowego Programu Szczepień, kolejne fiolki (poza 2,5 tys.) nie będą dostarczone do Krakowa.