Kolejka do szczepienia ma już kilometr. Co w sytuacji wyczerpania się preparatu J&J?

W ciągu pierwszych dwóch godzin zaszczepiliśmy 200 osób. Sama kolejka liczy już pewnie z kilometr - powiedział podczas konferencji prasowej na krakowskim Rynku Głównym wojewoda małopolski.

W sobotę, od godziny 8:00 na Rynku Głównym w specjalnie ustawionych kontenerach i namiotach trwa szczepienie jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson. Zaszczepić mogą się wszystkie osoby, które posiadają aktywne skierowanie w systemie pacjent.gov.pl.

Jak powiedział Łukasz Kmita, wojewoda małopolski, pierwsze chętne osoby ustawiły się na płycie Rynku Głównego już o godzinie piątej rano. – W ciągu dwóch pierwszych godzin zaszczepiliśmy ok. 200 osób – podał.

Punkt szczepień na Rynku Głównym ma do dyspozycji 2,5 tysiąca szczepionek, które docelowo miały być podawane do 3 maja. – Kolejka liczy już pewnie z kilometr i kończy się na ulicy świętego Krzyża. Oszacowaliśmy, że czeka w niej ok. tysiąc osób – stwierdził wojewoda.

Co w sytuacji, kiedy wyczerpie się pula szczepionek? – Jeśli będzie taka możliwość, to zwiększymy liczbę szczepień. Będę tutaj do godziny 20, aby na bieżąco obserwować sytuację i podejmować decyzję – powiedział Łukasz Kmita.