Na Rynku Głównym już szczepią. Gigantyczna kolejka [ZDJĘCIA]

Od soboty do poniedziałku każda osoba posiadająca skierowanie na szczepienie będzie mogła przyjąć jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson. Na szczepienia nie obowiązują zapisy.

Mobilne punkty szczepień od 1 do 3 maja będą czynne w każdym mieście wojewódzkim. W Krakowie kontenery stanęły na Rynku Głównym. Szczepienia codziennie będą odbywać się od godziny 8 do 20.

Bardzo duże zainteresowanie

Już przed godziną 8:00 na płycie Rynku Głównego utworzyła się bardzo duża kolejka, która tuż przed otwarciem punktu szczepień kończyła się na ulicy Mikołajskiej. W kolejce stało ponad tysiąc osób.

Jak mówił w czwartek wojewoda małopolski, polski rząd umożliwił przyjęcie szczepionki bez umawiania się na wizyty. Są jednak dwa warunki: należy mieć ze sobą jeden dokument potwierdzający tożsamość (plastikowy dowód osobisty, dowód osobisty w aplikacji mObywatel lub paszport) oraz posiadać skierowanie na szczepienie wystawione w systemie pacjent.gov.pl (nie trzeba niczego drukować).

Kto już posiada skierowanie na szczepienie? 1 i 2 maja zaszczepić mogą się osoby w wieku 36 lat i starsze, w poniedziałek (3 maja) będą mogły osoby w wieku 34 lat i starsze. Z możliwości szczepienia na Rynku Głównym mogą skorzystać także osoby powyżej 30 roku życia, które w pierwszym kwartale deklarowali na rządowej stronie chęć szczepienia.

Szczepienia na Rynku Głównym
- 1, 2 i 3 maja od godz. 8 do 20 
- nie trzeba się rejestrować, 
- trzeba mieć dokument potwierdzający tożsamość, 
- należy mieć aktywne skierowanie w systemie pacjent.gov.pl, 
- liczba szczepionek jest ograniczona (2,5 tys. na trzy dni), 
- szczepienie odbywa się jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson