Małopolskie szpitale złapały pierwszy oddech

Tymczasowy szpital covidowy przy ul. Kopernika fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jak wynika z danych udostępnionych przez Małopolski Urząd Wojewódzki, w szpitalach hospitalizowanych było w środę 2438 chorych na covid-19, a wolnych było ponad 31 procent miejsc.

W środę w małopolskich szpitalach hospitalizowanych było 2438 chorych zakażonych koronawirusem. Do dyspozycji pozostawało 1038 łóżek, czyli ponad 31 procent przygotowanych miejsc dla pacjentów covidowych. To najlepszy wskaźnik od początku listopada.

Najgorsza sytuacja w placówkach była na początk miesiąca, kiedy wolnych pozostawało jedynie 13,4 procent miejsc. Na podobnym poziomie wskaźnik utrzymywał się jeszcze przez kolejne dwa dni. We wtorek 10 listopada w szpitalach na pacjentów czekało już ponad 27,86 procent łóżek covidowych.

Zwiększyła się również dostępność respiratorów. Jeszcze we wtorek na 304 urządzenia przeznaczone dla pacjentów chorych na covid-19 zajętych było aż 274. Wolnych – zaledwie 9,87 procent.

Ale już w środę sytuacja uległa diametralnej poprawie. Zwiększyła się liczba wszystkich respiratorów o 29 w stosunku do poprzedniego dnia, a dostępnych pozostawało blisko 20 procent urządzeń.

News will be here