Zamkną część bramek w Balicach

fot. Krzysztof Kalinowski
W nocy z soboty na niedzielę (14-15 listopada) chwilowo zostaną zamknięte wszystkie bramki w stronę Krakowa w obrębie placu poboru opłat w Balicach.
News will be here

W weekend drogowcy będą montować bramownicę. 15 listopada przed  godziną 3 planowane jest krótkotrwałe całkowite zamknięcie bramek w kierunku Krakowa, gdy montaż odbędzie się nad drogą. Ruch będzie wstrzymany na maksymalnie 30 minut.

– Po zamontowaniu bramownic nad placem poboru opłat w Mysłowicach przystępujemy do realizacji tego samego zadania w Balicach. Również tym razem dopilnujemy, by prace przebiegły sprawnie. Prosimy kierowców o planowanie podroży z uwzględnieniem zapowiadanego wstrzymania ruchu na bramkach w Balicach, a także o szczególną ostrożność przy dojeździe do placu poboru – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A.W ramach czasowej organizacji ruchu, 14 listopada od godziny 21 wyłączone z ruchu zostaną: lewy pas dojazdowy do placu poboru opłat (PPO) w Balicach (km 399) i 7 pasów na PPO w kierunku Krakowa. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu – linie nr 16 i nr 17. Dodatkowo zamknięte zostaną dwa pasy wewnętrzne na jezdni w kierunku Katowic – nr 8 i 9. Montaż bramownicy nad drogą rozpocznie się około godziny 2:40, w niedzielę 15 listopada. Po zakończeniu montażu dostępne dla kierowców będą ponownie linie nr 16 i nr 17. Przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest między 4 a 5 w niedzielę.