Mężczyzna skoczył z mostu Grunwaldzkiego. Dryfował twarzą w wodzie

fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Jak informuje straż miejska, około godziny 1:30 mężczyzna skoczył z mostu Grunwaldzkiego.  Mundurowi zlokalizowali go i ruszyli na ratunek.

Strażnicy wykonywali swoje standardowe zadania, gdy zostali poinformowani o tym zdarzeniu. Natychmiast przemieścili się w stronę mostu i podzielili na dwie grupy: jedna pobiegła po koło ratunkowe, która znajduje się na moście, z druga starał się zlokalizować poszkodowanego. Udało się go znaleźć – z relacji strażników wynika, że dryfował twarzą skierowaną do lustra wody.

– Po dobiegnięciu na miejsce strażnik wskoczył do wody i zaczął płynąć w kierunku mężczyzny. Z kolei przebywający na brzegu funkcjonariusze pomagali mu w tym, oświetlając latarkami aktualną pozycję ciała mężczyzny – informuje SMMK.

– Gdy strażnik dopłynął do niego, na horyzoncie pojawiła się łódź policji wodnej. Mężczyzna został wciągnięty na pokład i rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową – dodaje straż miejska.

Mężczyzna został wyciągnięty na brzeg, gdzie zostały przeprowadzone czynności ratunkowe. Mężczyzna w stanie hipotermii został przewieziony do szpitala.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
News will be here