Miasto kupiło park od dewelopera na Górce Narodowej

fot. mat. inwestora

Deweloper Dom Development stworzył nowy park przy ul. Banacha w Krakowie i sprzedał go miastu za kwotę 630 tys. zł. To 2,2 tys. mkw. powierzchni zielonej wraz z placem zabaw i strefą relaksu dla dorosłych.

Dom Development na Górce Narodowej przy ul. Banacha realizuje potężne osiedle mieszkaniowe. Do tej pory powstały łącznie 324 mieszkania w 6 budynkach i 4 kolejne są w budowie. Docelowo osiedle ma liczyć 1500 mieszkań.

W ramach inwestycji deweloper stworzył park o powierzchni 22 arów, które miasto odkupiło za kwotę 630,4 tys. zł. Spółka podaje, że zainwestowała w tę przestrzeń, z uwzględnieniem zakupu gruntu, blisko 3 mln zł.

– Zrealizowaliśmy ogólnodostępny, nieogrodzony park z placem zabaw, z którego korzystać mogą nie tylko nasi klienci, ale i mieszkańcy wszystkich okolicznych osiedli. Teraz sprzedajemy ten teren miastu i to za kwotę znacznie niższą niż nasze koszty. Dzięki temu, dokładamy swoją cegiełkę do ochrony terenów zielonych i tworzenia nowych parków na terenie Krakowa – komentuje Marcin Rams, prezes Dom Development Kraków.

Jak podaje deweloper, do drzew rosnących w tym miejscu już wcześniej dosadzono jeszcze 20 nowych oraz kilkaset krzewów. W parku, oprócz ławek i leżaków, ustawiono stoliki piknikowe, a także stoły do gry w szachy i tenisa stołowego oraz piłkarzyki. Powstał tu także plac zabaw z podziałem na strefy dla dzieci w różnym wieku. Poza zjeżdżalniami, huśtawkami, bujakami i rozmaitymi zestawami zabawowymi, największą popularnością wśród dzieci cieszy się zjazd linowy, tzw. tyrolka.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały