Międzyplanetarna podróż muzyczna w Muzeum Manggha

fot. Muzeum Manggha/mat. prasowe

Muzyka na żywo, opowieści o kosmosie astrofizyka i dyrektora madryckiego planetarium, Telma Fernandeza oraz zdjęcia nieba. 14 maja w Muzeum Manggha odbędzie się audiowizualny spektakl „Cosmos ad libitum”. Wstęp wolny.

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zaprasza na niezwykłą, międzyplanetarną podróż, w której piękno obrazów kosmosu łączy się z muzyką. To wydarzenie przeznaczone nie tylko dla dorosłych, ale także dzieci powyżej 10 roku życia.

Naukowa opowieść, muzyka i kosmos

Audiowizualny spektakl „Cosmos ad libitum” przeniesie publiczność w najodleglejsze miejsca w kosmosie, odkrywając ich tajemnicę. A to wszystko przy akompaniamencie muzyki Césara Francka, Enrique Granadosa, Joaquína Turiny, Arama Chaczaturiana i Astora Piazzolli.

– Od najdawniejszych czasów człowiek kieruje wzrok na rozgwieżdżone niebo. Na tym pozornie niewzruszonym sklepieniu zachodzi wiele tajemniczych zjawisk, które wskazują na jego nieograniczony wymiar. Być może dlatego ludzkość od zawsze łączyła niebo z tym, co najważniejsze: miłością, przeznaczeniem, życiem, śmiercią – czytamy w zapowiedzi spektaklu.

Ciekawostki o niebie i gwiazdach zdradzi Telmo Fernández, astrofizyk i dyrektor madryckiego planetarium. Jest także reżyserem i scenarzystą kilkudziesięciu widowisk audiowizualnych oraz kuratorem wystaw naukowych.

Na scenie towarzyszyć mu będą: Tobías F. Borkel – znakomity skrzypek, który naukę gry na instrumencie rozpoczął pod kierunkiem gruzińskiego mistrza Sergo Lazareva oraz Michaił Studyonov – wybitny pianista urodzony w Ukrainie.

Jak informują organizatorzy, spektakl „Cosmos ad libitum” pozwoli publiczności zajrzeć do wnętrza czarnych dziur i dowiedzieć się, jak mógł wyglądać początek wszechświata.

Wydarzenie odbędzie się w języku hiszpańskim, jednak z polskimi oraz ukraińskimi napisami. Start 14 maja o godz. 12.00 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Spektakl jest darmowy.