Miejski sylwester na Rynku Głównym i Podgórskim oraz w Alei Róż

Sylwester

Miejski sylwester odbędzie się w trzech miejscach: na Rynku Głównym, w Alei Róż oraz na Rynku Podgórskim.

Rapowe klasyki pod Ratuszem, nowohucka potańcówka i podgórski Bal – tak w skrócie można opisać nadchodzącą imprezę sylwestrową w Krakowie.

Izabela Helbin, dyrektorka Krakowskiego Biura Festiwalowego powiedziała, że impreza na Rynku Głównym jest skierowana do młodych. – Ale chcieliśmy to złamać, zapraszając także starsze pokolenie artystów. Szukaliśmy złotego środka – mówiła.

Scena pierwsza: Rynek Główny

Koncert na Rynku Głównym w Krakowie otworzy pochodzący z Krakowa Jan-rapowanie. Tuż po nim odbędzie się koncert projektu „Albo inaczej”. Podczas Sylwestra wystąpią legendy polskiej piosenki – Andrzej Dąbrowski i Krystyna Prońko. Wystąpią również Ten Typ Mes, Tetris, Piotr Zioła, Paulina Przybysz i Ralph Kamiński.

Tuż po północy na scenie na Rynku Głównym zagra duet The Dumplings prezentujący taneczną elektronikę. Będzie to jednocześnie ostatnia okazja, aby na żywo posłuchać duetu, który wkrótce zawiesza swoją działalność.

Kierunek Nowa Huta


– Kontynuujemy tradycję trzech miejsc, gdzie będzie można się wspólnie bawić – mówił podczas konferencji prasowej Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa. Stwierdził, że nie przypadkowo wybór padł na Nową Hutę, ponieważ ta część miasta obchodzi swoje 70-lecie.

W alei Róż odbędzie się natomiast sylwestrowa prywatka prowadzona przez Hirka Wronę, która zwieńczy obchody 70. urodzin Nowej Huty. Hirek Wrona w sylwestrową noc wcieli się w rolę didżeja.

Repertuar otworzą przeboje z lat 70., a dziennikarz poprowadzi gości przez kolejne barwne dekady, docierając do współczesnych światowych hitów. Wszystkiemu towarzyszyć będą wizualizacje przeplatane animacjami złożonymi z obrazów dawnej Nowej Huty.


Rynek Podgórski salą balową

Rynek Podgórski podczas Sylwestra zamieni się w wielka salę balową. Tancerze poprowadzą naukę tańców towarzyskich (od rumby i samby po salsę, walca i twista). W przerwach przeprowadzane będą konkursy z licznymi nagrodami o Podgórzu i Krakowie; gościom serwowane będą przekąski i napoje.

Na wielkim ekranie pojawią się impresje filmowe z balów sylwestrowych w polskich miastach i stolicach świata, a transmisja live pozwoli gościom balu przekazywać sobie życzenia noworoczne, dzielić się wspomnieniami i marzeniami. Zabawę zakończy około 1.00 w nocy gigantyczny noworoczny walc, który odtańczą wszyscy goście balu.

Wydarzenia na Rynku Głównym, w alei Róż oraz na Rynku Podgórskim rozpoczynają się 31 grudnia o godz. 21.00.

Miasto rezygnuje ze sztucznych ogni

Wiceprezydent poinformował, że miasto rezygnuje z urządzania pokazu sztucznych ogni. – Apeluję do wszystkich innych organizatorów imprez, żeby także zrezygnowali – dodał.

 

comments powered by Disqus