Na Rynku Głównym rozbłyśnie największa choinka w mieście

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Świąteczny nastrój zawita do Krakowa już pod koniec miesiąca. W sobotę, 27 listopada, na Rynku Głównym światełkami rozbłyśnie największa choinka w mieście.

Uroczyste zapalenie światełek na choince uatrakcyjni program artystyczny. Już o godz. 16.30 na scenie targów bożonarodzeniowych wystąpi chór gospel DeocentriCity. Z kolei dla młodszej widowni zagra zespół Pan Tu Nie Stał.

Światełka na świątecznym drzewku zabłysną o godz. 17.15. Tuż po tym wydarzeniu na scenie targów bożonarodzeniowych wystąpią ze świątecznym koncertem Antek Smykiewicz i Robert Sadowski. Wtedy też nastąpi premiera singla „Na Gwiazdkę” z najnowszej płyty artystów „Wigilia Deluxe”.

Targi bożonarodzeniowe wracają

Dzień wcześniej, 26 listopada na Rynku Głównym rozpocznie się tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. Kupcy z całej Polski zaprezentują towar w 68 kioskach handlowych i gastronomicznych.

Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 2 stycznia 2022 roku.

W ramach tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego organizowanego przez firmę Artim, kupcy z całej Polski zaprezentują towar w 68 kioskach handlowych i gastronomicznych.

Pojawią się również kupcy z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier, którzy sprzedawać będą m.in. wędliny, sery i kiełbasy, chleb, biżuterię z tkanin i drewna, rękodzieło z lnu i wełny, upominki, ceramikę.

Do dyspozycji urzędu miasta organizatorzy udostępniają 5 bezpłatnych stoisk targowych, przeznaczonych dla miast zaprzyjaźnionych i instytucji charytatywnych.

Tradycyjnie na Jarmarku znajdzie się miejsce na „Grzaniec Galicyjski”.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus