Na „zakopiance” powstaje wiadukt o długości ponad 120 metrów

fot. GDDKiA

Dziś (poniedziałek) o godzinie 10 zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w Gaju na „zakopiance” w okolicy skrzyżowania z ul. Zadziele.

Jak mówi Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zmiany będą dotyczyć jezdni prowadzącej z Myślenic w kierunku Krakowa. Jezdnia zostanie zwężona na długości ok. 150 m, ruch samochodów będzie odbywał się lewym pasem. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Taka organizacja ruchu potrwa do czwartku, do godziny 17:00. – Zmiana organizacji jest konieczna, żeby przeprowadzić prace związane z poszerzeniem jezdni o teren, na którym będzie docelowo prawoskręt w ul. Zadziele – podkreśla.

Przypomina, że cały czas obowiązuje zwężenie do jednego pasa na jezdni prowadzącej w kierunku Myślenic.

Budowa węzła w Gaju

W Gaju powstaje wiadukt nad DK7 o długości ponad 120 m. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się pomiędzy ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania, chodniki o długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa.

Generalny Pomiar Ruchu przeprowadzony w latach 2020/2021 wykazał, że codziennie średnio w tym miejscu przejeżdża prawie 60 tysięcy pojazdów. Nowy wiadukt poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych.