Mowa o inicjatywie „Literacka Kwarantanna – zarażajmy tylko dobrą literaturą”. W jej ramach każdy chętny może nagrać swojego audiobooka w domowym zaciszu.
Aneta Kowal, koordynatorka Książkodzielni Kraków z Fundacji All In podkreśla, że dzięki inicjatywie każdy może poczuć się jak Krystyna Czubówna czy Tomasz Knapik.
– Teraz większość z nas spędza czas w domu. Uznaliśmy, że to dobry moment, by wspólnie działać. Dlatego też wpadaliśmy na pomysł nagrywania audiobooków. Jeśli ktoś chciałby wziąć udział w naszej inicjatywie, wybiera książki dostępne w domenie publicznej – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl.
Zostań w domu i nagrywaj
Podkreśla, że do nagrywania nie potrzeba specjalnego sprzętu – wystarczy telefon. Chęć wzięcia udziału w akcji należy zgłosić w prywatnej wiadomości do Książkodzielni Kraków na Facebooku. Od organizatorów akcji otrzymamy niezbędne informacje dotyczące naszego przyszłego nagrania.
– Kiedy już takie powstanie, należy go wysłać do nas. My go trochę „podrasujemy”, a później opublikujemy na naszym kanale w serwisie YouTube i fan page’u. To ciekawa forma spędzania wolnego czasu i co więcej: efektami możemy pochwalić się rodzinie i wysłać takie nagranie na przykład do naszej babci – zwraca uwagę Aneta Kowal.
Co w przypadku, kiedy mamy pomysł na audiobooka, ale nie chcemy go nagrać? I tu Książkodzielnia przychodzi z pomocą. Wystarczy wówczas wybrać utwór z serwisu www.wolnelektury.pl i napisać w tej sprawie do inicjatorów akcji. Stworzeniem takiego audiobooka zajmą się wówczas lektorzy.