Najpiękniejsze melodie z operetek wypełnią Nową Hutę

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay.com

W ostatnią sobotę sierpnia na plenerowej scenie Nowohuckiego Centrum Kultury zabrzmią najpiękniejsze arie, przenosząc publiczność w romantyczny i roztańczony świat operetki.

Gala Operetkowa w Nowej Hucie ma wieloletnią historię i jest jednym z najpiękniejszych momentów integrujących mieszkańców tej dzielnicy naszego miasta. Bardzo się cieszę, że również w tym roku tradycji stanie się zadość. Serdecznie zapraszam do spędzenia tego wyjątkowego wieczoru razem z nami – zachęca prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Muzyczne spotkanie z żywą historią

Podczas Gali Operetkowej mieszkańcy Nowej Huty i przybyli goście przeniosą się na ulice Wiednia, gdzie eleganckie walce przeplatały się z ognistymi czardaszami, a z plenerowej sceny NCK popłyną utwory największych twórców gatunku – Straussa czy Kálmána. Byli oni nie tylko mistrzami w komponowaniu arcydzieł, ale również bystrymi obserwatorami i komentatorami życia społecznego swojej epoki.

W muzyczną podróż w przeszłość zabiorą publiczność soliści krakowskiej sceny operowej: Agnieszka Kuk, Paula Maciołek, Michał Kutnik oraz Adam Sobierajski. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Opery Krakowskiej pod batutą dyrektora instytucji – Piotra Sułkowskiego.

Artyści zaprezentują łącznie 15 utworów. Wśród nich m.in. słynny „Czardasz Silvy” z operetki „Księżniczka Czardasza”, „Aria Barinkaya” z „Barona Cygańskiego” czy „New York, New York” z filmu pod tym samym tytułem.

Nie zabraknie również ponadczasowych polskich przebojów, takich jak „Nie bądź taki szybki Bill” czy „Brunetki, blondynki”. Publiczność będzie mogła posłuchać też nieoficjalnego neapolitańskiego hymnu „O sole mio”.

Gala Operetkowa odbędzie się 26 sierpnia o godz. 19:00 (wejście na teren wydarzenia od godz. 18:00). Wstęp jest bezpłatny. Na widowni dostępna będzie strefa dla osób z niepełnosprawnością, które poruszają się na wózkach inwalidzkich.