Napad na stację benzynową [VIDEO]

Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego, który grożąc nożem pracownicy stacji benzynowej zrabował gotówkę z kasy.

Do napadu doszło w nocy 2 kwietnia, tuż po godzinie pierwszej w nocy. Na jedną ze stacji paliw w Myślenicach wbiegł mężczyzna, grożąc kasjerce użyciem noża – zażądał pieniędzy. Łupem przestępcy padło 2,5 tysiąca złotych.

– W czwartek (8 kwietnia) myśleniccy kryminalni pojechali do miejsca zamieszkania podejrzanego. Kiedy byli przed jego domem zauważyli, że podejrzany właśnie podjechał samochodem. Podczas kontroli okazało się, że razem z kolegą wracali z mieszkaniowego włamania, którego dokonali tym razem w Krakowie, a w bagażniku ich samochodu policjanci zabezpieczyli dopiero co skradzioną biżuterię o wartości sześciu tysięcy złotych – mówi Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Obydwoje zostali zatrzymani. 29-latek usłyszał zarzuty rozboju oraz kradzieży z włamaniem. Grozi mu od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. Jego kompan, 31-latek (również z powiatu krakowskiego), usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Obydwoje już w przeszłości karani byli za podobne przestępstwa. Względem podejrzanych, w piątek sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

comments powered by Disqus