Rondo Mogilskie oraz most Grunwaldzki do zamknięcia

Remont torowiska na ul. Dominikańskiej fot. Krzysztof Kalinowski

Remont torowiska na skrzyżowaniu ul. Lubicz i Rakowickiej oraz fragmentu ronda Mogilskiego, a także mostu Grunwaldzkiego – to najważniejsze tegoroczne zadania związane z modernizacją infrastruktury szynowej na terenie Krakowa.

– Przygotowujemy się do przeprowadzenia dwóch ważnych napraw w centrum Krakowa. W tym roku chcemy zmodernizować skrzyżowanie z ulicą Lubicz oraz fragment ronda Mogilskiego – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Janina Pokrywa, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Remont węzła Lubicz/Rakowicka mógłby rozpocząć się w drugiej połowie maja. W okresie 1,5 miesiąca zostaną wymienione cztery zwrotnice oraz 12 krzyżownic. – Będzie wiązało się to z zamknięciem dla ruchu tramwajowego ulicy Lubicz. Ten czas chcemy również wykorzystać na wymianę dwóch zwrotnic na rondzie Mogilskim, od wjazdu z ulicy Lubicz – podkreśla Michał Pyclik, rzecznik ZDMK.

To nie koniec zaplanowanych na ten rok prac na rondzie Mogilskim. W pierwszej połowie lipca urzędnicy chcą wyłączyć ruch tramwajowy na 1/4 ronda Mogilskiego (od strony ulicy Mogilskiej). W ciągu pięciu tygodni wymienione mają zostać cztery zwrotnice, jedna krzyżownica oraz szyny na rapie najazdowej.

– Konkretnych terminów rozpoczęcia prac nie możemy jeszcze podać, ponieważ prowadzimy uzgodnienia z Zarządem Transportu Publicznego. Chcemy, aby remont był jak najmniej uciążliwy dla pasażerów – zaznacza Pyclik.

W sierpniu robotnicy natomiast mają się pojawić na odcinku torowiska między skrzyżowaniem ulicy Dietla z Krakowską a ulicą Kapelanka. Remont potrwa najprawdopodobniej cały miesiąc i będzie polegał głównie na modernizacji torowiska na moście Grunwaldzkim.

comments powered by Disqus