Nie będzie dziś dyskusji o podwyżkach w strefie parkowania

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Sprawa zmian w strefie płatnego parkowania ponownie odsuwa się w czasie. Radni zdecydowali o zdjęciu tego punktu z porządku obrad dzisiejszej sesji.

Projekt przedstawiony przez urzędników obejmuje podwyżkę opłat za parkowanie – o złotówkę w każdej ze stref. Oprócz tego w strefie A opłaty miałyby obowiązywać także w niedzielę.

– Chcielibyśmy doprowadzić do sytuacji, w której rotacja miejsc parkingowych jest większa. Mamy coraz większy problem z tym, że ludzie przyjeżdżający z odleglejszych części miasta nie są w stanie dojechać, bo nie mają gdzie zaparkować samochodu. Po drugie, mieszkańcy są wypychani przez osoby przyjeżdżające spoza Krakowa z tego powodu, że w niedzielę mamy darmowe parkowanie. Osoby przyjeżdżające do Krakowa przyjeżdżają wieczorem w sobotę, płacą parę groszy w sobotę i mają przez całą niedzielę darmowe parkowanie. Efekt jest taki, że mieszkańcy nie mają gdzie zaparkować. Taka sytuacja jest dla nas nie do przyjęcia – przekonywał niedawno wiceprezydent Andrzej Kulig.

Radni jednak po raz kolejny zdecydowali o zdjęciu tej sprawy z porządku obrad. Taki wniosek poparło 30 radnych, przeciwni byli radni klubu prezydenckiego.

Ma się natomiast odbyć dyskusja o podwyżkach cen biletów na komunikację miejską. Radny miejski Dominik Jaśkowiec złożył wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.