Nie żyje aktor Andrzej Buszewicz [ZDJĘCIA]

fot. Wojciech Plewiński

Przez ponad 40 lat występował na deskach Starego Teatru. Aktor i reżyser Andrzej Buszewicz zmarł w Krakowie w wieku 84 lat.

Buszewicz urodził się 29 sierpnia 1934 roku w Łodzi. Nie dożył 85. rocznicy urodzin, ponieważ zmarł w Krakowie 19 sierpnia. Był absolwentem Wydziałów Lalkarskiego i Aktorskiego krakowskiej PWST, przez kilka dziesięcioleci wykładał podstawy sztuki aktorskiej w Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie przez dwie kadencje pełnił funkcję dziekana Wydziału Aktorsko-Wokalnego. W 1999 roku otrzymał tytuł profesora zwyczajnego.


Od 1 października 1960 roku do 30 września 2003 grał w Starym Teatrze. Znany był również z ekranu. Widzowie mogą go kojarzyć z ról między innymi w: „Ocalić miasto”, „Gorąca linia”, „Szansa”, „Z biegiem lat, z biegiem dni…”, Blisko, coraz bliżej”, „Do domu”, „Trzy dni bez wyroku”, „Pierwsza miłość”, „Na dobre i na złe”, czy ostatnio z występów w serialu „Świat według Kiepskich”.

Uroczystości pogrzebowe aktora odbędą się w piątek, 23 sierpnia 2019 roku o godz. 11:30 w kaplicy św. Barbary na cmentarzu parafialnym w Miechowie.

comments powered by Disqus