Noc Jazzu. Koncerty w plenerze i na dziedzińcach

Już w ten weekend Noc Jazzu. Koncerty odbędą się wyłącznie w plenerze i na dziedzińcach.

Kolejne wydarzenie z cyklu Krakowskich Nocy odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 lipca. Tegoroczna odsłona Nocy Jazzu odbędzie się w całości w plenerze.

Jazzowy Kraków

Jazz będzie rozbrzmiewał na Małym Rynku, Plantach czy dziedzińcach Pałacu pod Baranami, Muzeum Książąt Czartoryskich, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, ogrodach Dworku Białoprądnickiego i letniej scenie przed Nowohuckim Centrum Kultury.

– Cieszę się, że po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią możemy zaprosić krakowian i gości do udziału w tegorocznej Nocy Jazzu. W tym roku miasto będzie wyjątkowo donośnie rozbrzmiewało jazzowymi dźwiękami, bo wszystkie koncerty odbędą się w plenerze. Zachęcam, by już teraz zaplanować udział w koncercie, zwłaszcza że program wydarzenia jest bardzo bogaty – mówi Katarzyna Olesiak, dyrektorka wydziału kultury i dziedzictwa narodowego urzędu miasta.

Wystąpią m.in.Little Egoists, Tomek Grochot, Vladislav Sendecki, Dominik Wania, Oleg Dyyak, Jorgos Skolias, Charles Burton, Vanessa Harbak, Jose Torres.

Festiwalowy klub

Dworek Białoprądnicki zaprasza na koncerty i wystawę Polish Jazz. W plenerze wystąpią Szymon Mika trio, Wojtek Fedkowicz Noise Trio, Apostols Anthimos Quartet i Skolias & Wania Duo.

– W trakcie całego wydarzenia działać będzie Jazz Club Dworek, który stanie się klubem festiwalowym. Będzie w nim można obejrzeć wystawę okładek płyt z serii Polish Jazz, która jest częścią prywatnej kolekcji Hirka Wrony – informuje Monika Szostek z Dworku Białoprądnickiego.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Na koncert na Dziedzińcu Muzeum Książąt Czartoryskich obowiązują bezpłatne bilety wstępu, które można pobrać w punkcie InfoKraków przy ul. Powiśle 11.

comments powered by Disqus