Weekend w pigułce: Noc Jazzu, strefa winyli w Tauron Arenie, Lato na Fortach, Letnie Brzmienia

fot. Maria Kantor/LoveKrakow.pl

Jazz w różnych miejscach miasta, koncerty i wystawy w plenerze czy strefa winyli. To tylko niektóre z weekendowych propozycji. Gdzie jeszcze warto się wybrać? Sprawdźcie.

Noc Jazzu

Tegoroczna Noc Jazzu (17 lipca)  odbędzie się w całości w plenerze. Koncerty zaplanowano na Małym Rynku, na Plantach, dziedzińcach Pałacu pod Baranami, Muzeum Czartoryskich czy Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, ogrodach Dworku Białoprądnickiego i scenie przed Nowohuckim Centrum Kultury.

Wystąpią m.in.Little Egoists, Tomek Grochot, Vladislav Sendecki, Dominik Wania, Oleg Dyyak, Jorgos Skolias, Charles Burton, Vanessa Harbak, Jose Torres i wielu innych znakomitych muzyków.

Szczegółowy program dostępny TUTAJ.

Lato na Fortach

W piątek i sobotę w Fortach Kleparz czekaja na was taneczne imprezy Summer Vibes by Bacardi (wstęp bezpłatny, wymagana rezerwacja).  W niedzielę wystąpią Skubas (18.00) i Smolik/Kev Fox (20.30). W przestrzeni Fortów Kleparz można również zobaczyć wystawę fotografii Art Color Ballet (wejście darmowe).

Letnie Brzmienia

Koncertowe lato trwa w najlepsze! W Centrum Sportu Parkowa w Krakowie czeka na was kolejna dawka Letnich Brzmień. Moc muzyki, moc gwiazd, moc wrażeń – i to przez całe wakacje. W ten weekend wystąpią– Krzysztof Zalewski (16 lipca)i Kortez (17 lipca).  Dokładny harmonogram wydarzeń znajduje się na www.letniebrzmienia.plwww.goodtaste.pl i Facebooku. Daty oraz godziny koncertów, a także ceny biletów są różne.

Wolna Grupa Bukowina świętuje 50-lecie

To jeden z najbardziej znanych zespołów z kręgu piosenki poetyckiej i turystycznej. Wolna grupa Bukowian obchodzi w tym roku swoje 50. urodziny. Z tej okazji, w piątek 16 lipca wystąpią z jubileuszowym koncertem na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury. Początek koncertu o 18.00.

Cricoteka: Koncert dla Tomka

W sobotę, 17 lipca o godzinie 19.00 Cricoteka zaprasza na koncert poświęcony pamięci Tomka Chołoniewskiego, znakomitego perkusisty, kompozytora i improwizatora. Będzie to spotkanie wykonawców reprezentujących różne nurty dźwiękowej wypowiedzi. Wstęp wolny.

Raptularz. Wyjątkowa wystawa plenerowa w Nowej Hucie

„Raptularz, czyli spraw przednowohuckich opisanie” to multimedialna wystawa, która skupia się na najważniejszych momentach historii Nowej Huty. Wystawę będzie można oglądać od 16 lipca w krużgankach Opactwa Cystersów w Mogile. Za wystawę odpowiedzialna jest Maja Wąchała-Skindzier – historyczka, muzeolożka oraz badaczka historii i mitów Nowej Huty.

Muzeum nie musi być muzeum. Wystawa plenerowa na placu Wolnica

Przez cały lipiec i sierpień Muzeum Etnograficzne zaprasza na plenerową, interaktywną i otwartą dla szerokiej publiczności wystawę. Jest ona zarazem ćwiczeniem wyobraźni oraz próbą przeobrażenia „kawałka świata”, w tym przypadku placu Wolnica w Krakowie. Aranżacja czerpie ze zbiorów muzeum, w tym ze spuścizny Warsztatów Krakowskich, a także wzorów kultury tradycyjnej (wycinanki, malowanki, stroje, zdobienia). Opowiada o niegasnącej woli tworzenia, o potrzebie zostawiania śladu po sobie, o relacjach z materią i formą.

Strefa winyli i płyt CD w Arenie Garden

Arena Garden w sobotę zamieni się w muzyczną giełdę. Od 10.00 do 16.00 na miejscu czekają na was tysiące płyt, kaset i winyli. Nie zabraknie zarówno rzadkich, starych kolekcjonerskich wydań, jak i tych współczesnych. Gatunki muzyczne, jakie znajdziecie to m.in. rap. Soul, funk, pop, jazz, blues, world music czy alternatywa.

Koncertowy Dworek Bialoprądnicki

W najbliższy weekend w piątek w ramach Letniego Ogrodu Kultury Dworek Białoprądnicki rozpoczyna od propozycji koncertowej. O 19.00 zagra zespół VAVAMUFFIN. Sobota natomiast upłynie pod znakiem Nocy Jazzu. W trakcie całego wydarzenia działać będzie Jazz Club Dworek, który stanie się klubem festiwalowym. Będzie w nim można obejrzeć wystawę okładek płyt z serii Polish Jazz, która jest częścią prywatnej kolekcji Hirka Wrony. W niedzielę odbędzie się koncert zespołu The Afronauts.

Uczta na Wawelu

W piątek Zamek Królewski na Wawelu zaprasza na prawdziwa ucztę. To kulinarna reinterpretacja wesela Zygmunta Augusta i Katarzyny Habsburżanki. Wydarzenie potrwa od 19.00 do 22.00. Szczegółowe informacje o cenach wejściówek i samym wydarzeniu dostępne TUTAJ.

Zagubieni w teatrze

Drzwi Teatru Słowackiego w wakacje pozostają otwarte. Już w piątek kolejna odsłona akcji „Zagubieni w teatrze”. To wyjątkowy spacer po jednym z najpiękniejszych teatrów w Europie. Początek o godzinie 11.00.

Letni Festiwal Operetkowy na Wiśle

Opera Krakowska zaprasza na Letni Festiwal Operetkowy na Wiśle. Festiwal zostanie zainaugurowany w sobotę, 17 lipca koncertem na scenie Opery Krakowskiej (początek o 18.30). Dzień później odbędzie się koncert rejsowy na statku Sobieski (zakole Wisły pod Wawelem, początek o 19.00). Zabrzmią najpiękniejsze arie i duety operetkowe.

Podgórskie Letnie Koncerty

Centrum Kultury Podgórza zaprasza na Podgórskie Letnie Koncerty w kościele św. Józefa. Wydarzenia odbywają się każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 16.00. Udział we wszystkich koncertach jest bezpłatny. 18 lipca publiczność będzie miała okazję wysłuchać koncertu „Siedem lamp ognistych -oratorium biblijne na żeński kwartet wokalny i wiolonczelę”

Piknik Naukowy Biblioteki Kraków

Biblioteka Kraków zaprasza na Piknik Naukowy, który odbędzie się w siedzibie przy ul. Powroźniczej 2. Wydarzenie potrwa od 11.00 do 18.00. W programie m.in. archeologiczne warsztaty, wykład dla rodziców, eksperymenty chemiczne czy wycieczki po bibliotece.

ICE Classic: Jakub Józef Orliński

W ramach Ice Classic w Centrum Kongresowym wystąpi wybitny polski kontratenor Jakub Józef Orliński. Artysta spotka się z krakowską publicznością 17 lipca podczas dwóch koncertów: o godz. 17.00 i o godz. 20.00.

comments powered by Disqus