Noc kinowa, przegląd kapel i wybory najmilszych. Zbliża się studenckie święto UEK

Noc Kinowa fot. Mat. prasowe/Juwenalia UEK

Już 12 maja kampus Uniwersytetu Ekonomicznego zamieni się w wielką scenę muzyczną, na której zagoszczą znane gwiazdy m.in. Oki oraz Szpaku. Jednak Juwenalia UEK to nie tylko koncert główny, ale także wiele różnorodnych wydarzeń.

Wybory Najmilszych

26 kwietnia w Klubie Kwadrat dziesięciu studentów UEK, których zgłoszenia wyróżnią się na tle pozostałych, będzie musiało stawić czoła najróżniejszym konkurencjom. By zdobyć wymarzony tytuł, trzeba wykazać się nie tylko kreatywnością, ale też zręcznością i przede wszystkim poczuciem humoru.

O tym, kto zwycięży zadecyduje publiczność oraz jury, a same wybory zwieńczy występ stand-uperów – Michała Kutka i Tomasza Kołeckiego. Pierwszy z nich z wykształcenia jest prawnikiem, jednak improwizator to jego drugie imię. Michał Kutka czerpie przyjemność z rozmów z publicznością, a jego występ pod tytułem „Luźna Gaducha” zdobył 1,4 miliona wyświetleń na platformie YouTube.

Z kolei Tomasz Kołecki już w wieku 16 lat wiedział, że chce zostać komikiem. Właśnie wtedy zadebiutował w Ojczystej Czystej w Stolicy. Na YouTube zdobył popularność opowieścią o potyczkach z egzaminem dojrzałości. Tomasz Kołecki jest autorem pełnowymiarowych programów „Nie o różach, nie o bratkach” oraz „Warto mieć wymówkę”. Gościł także w programie Kuby Wojewódzkiego.

Bilety na wydarzenie dostępne stacjonarnie w klubie ZaUEK na terenie kampusu UEK (ostatnie sztuki) oraz online na eventim.

Fashion Night

Dzień wcześniej, 25 kwietnia, kampus UEK zamieni się w prawdziwy wybieg mody, na którym zaprezentowane zostaną niespotykane kolekcje od projektantek i projektantów z całej Polski.

Organizowany przez studentów profesjonalny pokaz mody zdobywa coraz większe zainteresowanie wśród ludzi z branży modowej, świata biznesu, a także blogerów, fotografów oraz uznanych projektantów mody. To największy studencki projekt modowy w Polsce, którego ideą jest promocja młodych, zdolnych i kreatywnych projektantów oraz pomoc w budowaniu ich własnej marki.

Projektanci mogą zgłaszać chęć uczestnictwa poprzez następujący formularz: https://forms.gle/cwK24jHUXXpPkrKy5

Zmagania UEK

Podczas Juwenaliów nie zabraknie sportowych emocji. 26 kwietnia na kampusie uczelni studenci, wykładowcy oraz pracownicy UEK będą rywalizować w nietypowych konkurencjach drużynowych oraz indywidualnych, by zdobyć Puchar Rektora. Nagroda zostanie wręczona 12 maja podczas koncertu.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia, łączącego sport i integrację, są bajki. Wkrótce zostaną ogłoszone konkurencje.

Święto e-sportowych rozgrywek

Turnieje, gry planszowe, pokazy technologiczne oraz konkursy to kolejny element Juwenaliów Uniwersytetu Ekonomicznego. 8 maja na kampusie uczelni odbędzie się święto rozgrywek e-sportowych oraz wielu innych atrakcji związanych z gamingiem i technologią.

W tym roku wydarzenie będzie miało charakter charytatywny. Razem z Fundacją Gaming bez Barier organizatorzy chcą pomóc osobom niesłyszącym. Przy pomocy dostępnej technologii mogłyby one w pełni przeżywać e-sportowe emocje, słuchać dźwięków dobiegających z gry i pełnych napięcia komentarzy opisujących zagrania zawodników. W tym celu prowadzona jest zbiórka na zakup aparatów słuchowych.

Na wydarzenie UEK Gaming Stage można przyjść niezależnie od zapisów. Zgłoszenia determinują jednak udział w turniejach (obowiązuje wpisowe). Więcej informacji tutaj.

X-tremalia UEK

9 maja kampus UEK przemieni się w arenę pełną ekstremalnych atrakcji, turniejów i pokazów. Projekt stworzony jest dla miłośników adrenaliny oraz sportowych wrażeń. Uczestnicy w ubiegłych latach mogli wziąć udział w turniejach Streetball i Piłki Nożnej, a także korzystać m.in. ze ścianek wspinaczkowych.

Do tej pory ogłoszone konkurencje to: Zawody na drążku oraz Turniej Bumperball. Z projektem związany jest także kultowy przejazd rolkarski ulicami Krakowa.

Przegląd Kapel Rockowych

W ramach Juwenaliów UEK odbędzie się również Przegląd Kapel Rockowych, czyli ogólnopolski konkurs dla młodych, debiutujących zespołów rockowych. Podczas każdej edycji, spośród setek zgłoszeń, wyłanianych jest pięć najlepszych zespołów, które następnie mają szansę wystąpić na scenie PKR-u i zawalczyć o tytuł najlepszego.

Co roku w jury zasiadają znane osobistości, a zwieńczeniem wydarzenia jest występ zaproszonej gwiazdy. Podczas tegorocznego konkursu zaprezentuje się zespół VIDEO. Najlepsze kapele rockowe poznamy 9 maja w Klubie Kwadrat. Bilety dostępne są online na eventim oraz stacjonarnie w klubie ZaUEK na terenie kampusu UEK (ostatnie sztuki).

Noc Kinowa

Dzień przed muzycznym finałem Juwenaliów, 11 maja, odbędzie się noc kinowa. W plenerowym seansie filmowym będą mogli uczestniczyć wszyscy, którzy ukończyli 18. rok życia. Zainteresowani, drogą głosowania wybierają dwie produkcje filmowe, które zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia.

Pierwszy tytuł filmu ukaże się 24 marca, natomiast drugi w kwietniu. Noc kinową dopełnią liczne atrakcje, konkursy oraz Festiwal Food Trucków.

Organizatorzy zapraszają także na Dni Otwarte Uniwersytetu Ekonomicznego, które odbędą się 30 i 31 marca.