Juwenalia UEK. Osiem wydarzeń, tysiące uczestników i pełen gwiazd muzyczny finał

Juwenalia UEK fot. Mat. prasowe/Juwenalia UEK

Zbliża się studenckie święto organizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. 12 maja kampus uczelni przemieni się w muzyczny festiwal, goszcząc jedne z najpopularniejszych gwiazd.

Juwenalia UEK to trwające kilka dni wydarzenia, które co roku odbywają się na przełomie kwietnia i maja. Od początku do końca tworzone są przez studentów dla studentów, a jednym z największych wydarzeń jest koncert główny, podczas którego na scenie prezentują się polscy, jak i zagraniczni artyści.

Muzyczny finał Juwenaliów UEK poprzedzają różnorodne wydarzenia: modowe, sportowe i e-sportowe, kino plenerowe, koncerty muzyki rockowej czy wybory najmilszej studentki i super studenta.

Kto pojawi się na juwenaliowej scenie?

W piątek, 12 maja, kampus Uniwersytetu Ekonomicznego wypełni się muzyką. Do tej pory na juwenaliowej scenie gościli tacy artyści jak Ofenbach, Tujamo, Sarius, Krzysztof Krawczyk, Deorro, R3hab, Taco Hemingway czy Quebonafide. Kto pojawi się w tym roku?

Chociaż do wydarzenia pozostało jeszcze trochę czasu, organizatorzy zdradzili już dwie pierwsze gwiazdy. Pierwszą z nich będzie OKI – jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia. Debiutanckim albumem „47playground” wdarł się przebojem nie tylko na 2. miejsce OLiS, ale również do rodzimego mainstreamu, gdzie skutecznie buduje swoją wyjątkową pozycję na rynku muzycznym. Niebagatelny artystyczny potencjał potwierdził wydanym na jesieni 2020 projektem „77747mixtape”, który uzyskał status złotej płyty.

W czerwcu zeszłego roku miała miejsce premiera najnowszego solowego albumu rapera pt. „PRODUKT47”. Wydawnictwo podbiło polskie listy najczęściej słuchanych numerów, a z początkiem roku 2023 uzyskało status potrójnej platyny.

Na juwenaliowej scenie zagości również Szpaku, a właściwie Mateusz Szpakowski, który ma na swoim koncie cztery albumy studyjne. Każdy z nich podbił serca słuchaczy z całej Polski, a artysta pokazał się publiczności jako niezwykle charyzmatyczna postać, której muzyka jest nie tylko pełna energii, ale także przesiąknięta emocjami czy refleksjami.

Raper poza karierą solową regularnie gości na utworach największych artystów w Polsce, takich jak Białas, Jan-rapowanie, Oki, Guzior czy Kizo. Ponadto w 2022 roku we współpracy z Kalush Orchestra, czyli zwycięzcami 66. Konkursu Piosenki Eurowizji został wydany utwór „Nasze Domy”.

Wkrótce poznamy kolejnych artystów, którzy pojawią się 12 maja na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego. Bilety na koncert dostępne są TUTAJ.

LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.