Nowa pętla na Górce Narodowej. Obsunęła się skarpa [ZDJĘCIA]

Przy nowo wybudowanej pętli tramwajowej na Górce Narodowej obsunął się fragment skarpy.

Jak informuje krakowski magistrat, we wtorek doszło do obsunięcia się skarpy tuż przy pętli tramwajowej na Górce Narodowej. Urzędnicy podkreślają, że ziemia spłynęła na tory.

– W pierwszej kolejności torowisko zostało oczyszczone z zalegającego błota – czytamy w komunikacie miasta. Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK w rozmowie z nami deklaruje, że tramwaje już odjeżdżają z pętli na Górce Narodowej.

Łukasz Szewczyk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w rozmowie z LoveKraków.pl mówi, że do zdarzenia przyczynił się splot niefortunnych okoliczności: intensywne opady deszczu z ostatnich dni oraz brak dobrego ukorzenienia się trawy. – Jeszcze dziś na miejscu pojawi się operator koparki, który będzie prowadził prace przy redukcji skarpy – zaznacza.

Przedstawiciele urzędu miasta mówią, że wykonawca analizuje teraz możliwość zastosowania rozwiązania, które ma w przyszłości wyeliminować obsuwanie się skarpy. Sprawdzają czy nie ułożyć geokraty wypełnionej kruszywem.

– Wszelkie prace, przed ich realizacją, będą konsultowane z projektantem odpowiedzialnym za rozwiązania techniczne. Skarpa posiadała standardowo stosowane w takich przypadkach umocnienie w postaci odpowiedniego wyprofilowania oraz warstwy humusu z obsianiem trawną. Niestety niesprzyjające warunki pogodowe oraz termin, w którym były prowadzone roboty związane z umocnieniem skarpy, w tym brak ostatecznego porośnięcia trawą, spowodowały utratę stabilności zastosowanego umocnienia – zaznaczają urzędnicy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały