Nowe spojrzenie na Smoka Wawelskiego. To nieszablonowa wersja legendy [WIDEO]

Produkcja Troja, studencka grupa filmowa złożona ze studentów krakowskich uczelni, wprowadza świeże spojrzenie na klasyczną opowieść o Smoku Wawelskim.

Ich nowa wersja legendy, zatytułowana „Smok Wawelski”, to intrygujące połączenie mrocznych akcentów i humoru, które nadaje znanej historii nowy, komediowy wymiar.

Nowa odsłona Smoka Wawelskiego

Film przedstawia historię grupy bliskich przyjaciół, którzy regularnie spotykają się na nocne sesje gry planszowej „Smoki”. Po jednej z przegranych rozgrywek, członek klubu znika bez śladu, pozostawiając po sobie jedynie tajemniczy znak przypominający krwawe ślady pazurów. Zdeterminowani przyjaciele postanawiają odnaleźć zaginionego kolegę i w trakcie poszukiwań odkrywają tajemnicę związaną z powrotem Smoka Wawelskiego oraz zaginięciami ludzi. Film wprowadza również wątek rodziny Szewczyk, nawiązujący do legendy o Smoku Wawelskim.

Produkcję można obejrzeć na kanale „Produkcja Troja” na platformie YouTube.

Legenda z innej perspektywy

Grupa filmowa „Produkcja Troja” to studencki projekt filmowy, działający już od 12 lat. Studenci nie tylko zaprezentowała nowe spojrzenie na historię Smoka Wawelskiego, ale również stworzyłi filmy poświęcone innym popularnym legendom, takim jak Marzanna, Mamuna, Baba Jaga czy Skarbnik. Dzięki kreatywnemu podejściu i świeżym perspektywom, grupa ożywia te klasyczne opowieści, nadając im współczesny wymiar.