O trendach i wartościach, które zmieniają świat wokół nas - na luzie. Talk’n’Roll wrócił!

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Oczekuj nieoczekiwanego - pod takim hasłem w krakowskim muzeum Manggha odbyła się kolejna edycja wyjątkowej, multidyscyplinarnej konferencji Sabre - Talk’n’Roll. Na scenie nie zabrakło fantastycznych występów, nie tylko związanych z progresem nowoczesnych technologii, ale także sztuką, psychologią czy rozwojem osobistym.

Największa tego typu konferencja, organizowana przez pracowników Sabre, działającego w Krakowie od ponad 22 lat lidera w dziedzinie oprogramowania dla branży turystycznej, odbyła się już po raz szósty.

W agendzie tegorocznej edycji Talk’n’Roll znalazły się wyjątkowe prezentacje i przemówienia, zarówno te przygotowane przez pracowników Sabre, jak i niezwykłych ekspertów, poruszających szerokie spektrum tematów - zbliżającej się rewolucji w robotyzacji, niebanalnych przykładów wykorzystania danych, empatii w miejscu pracy, doświadczeń płynących z występów w telewizyjnym show, budowniczych LEGO, tworzeniu technologii dla osób z ograniczeniami, a także prezentacje motywujące do zmian w codziennym życiu i przyzwyczajeniach, tak aby było zdrowsze, bardziej ekologiczne i pozwalało na efektywniejsze podejmowanie wyzwań każdego dnia.

Dzięki temu wydarzeniu chcemy zmienić stereotyp ukrytego za ekranami programisty i pokazać, że IT i technologia mogą inspirować ludzi do tworzenia ciekawych i ambitnych projektów. Talk'n'Roll to konferencja stworzona przez pracowników Sabre dla pasjonatów, którzy chcą poszerzać swoje horyzonty, uczyć się i poznawać ciekawych ludzi - tłumaczy Michał Winkler, Senior Director Software Engineering.

Z dużym entuzjazmem przyjęta została pierwsza z prezentacji „The power of minimalism”, przygotowana przez Annę Stach, Director People Business Partner i członka zarządu Sabre Polska. Podczas prelekcji podkreśliła ona, jak istotny wpływ na środowisko i zdrowie publiczne ma nadmierny konsumpcjonizm, prezentując dane świadczące o tym, jak wiele przedmiotów, w większości niepotrzebnych, ma większość Polaków i Europejczyków.

Tuż przed południem nadszedł czas na wystąpienie gwiazdy wydarzenia, cenionego aktora i reżysera teatralnego oraz filmowego, Jerzego Stuhra. Pochodzący z Krakowa artysta opowiedział zgromadzonym, jak poszukiwać mitycznego “nieznanego” w codzienności, wykorzystując sztukę i literaturę, poszerzającą horyzonty. Wskazał też rolę humoru w budowaniu pozycji i charyzmy, tak na scenie, jak i w życiu zawodowym. O nieoczekiwanym przyjęciu opowiedział także w kontekście doświadczeń przebytej choroby. Za najważniejsze w przyjęciu niespodziewanych zdarzeń uznał odpowiednie wyznaczanie celu.

Na scenie nie zabrakło także praktyków rozwoju i psychologii. O tym, jak radzić sobie z przeciwnościami, presją i stresem, opowiedziała Daria Abramowicz, psycholog sportu, która na co dzień pracuje z zawodowymi kolarzami, pływakami, a także polską gwiazdą tenisa, Igą Świątek. Na podstawie swoich doświadczeń ze sportowcami, opowiedziała, jak budować zdrową i zrównoważoną karierę, w oparciu o kontrolę emocji i odpowiedni sposób regeneracji, zbudowanej na pozytywnych wspomnieniach i emocjach, a także zarządzaniu oczekiwaniami.

O tym, jak dużym zainteresowaniem cieszyła się kolejna edycja organizowanej od A do Z przez pracowników Sabre Talk’n’Roll, świadczy znakomita frekwencja - wszystkie wejściówki rozeszły się wśród uczestników na długo przed oficjalnym rozpoczęciem. Poza setkami widzów w sali Muzeum Manggha, wielu uczestników konferencję śledziło sprzed ekranów własnych komputerów. Za pomocą zdalnej platformy, uczestnicy mogli także zadawać gościom pytania w czasie rzeczywistym.

Konferencja Talk’n’Roll to jedno z czołowych wydarzeń działającej od ponad 22 lat w Krakowie Sabre Polska. Firma organizuje również inne wydarzenia, w tym edukujące młode talenty czy rozwijające współpracę w ramach różnych społeczności. Na co dzień Sabre obsługuje szeroką gamę firm turystycznych, w tym linie lotnicze, hotelarzy, biura podróży i innych dostawców. Firma zapewnia rozwiązania w zakresie sprzedaży, dystrybucji i realizacji ofert, które pomagają jej klientom działać wydajniej, zwiększać przychody i oferować spersonalizowane doświadczenia podróżnym. Za pośrednictwem swoich rozwiązań, Sabre łączy dostawców usług turystycznych z nabywcami z całego świata.

comments powered by Disqus