Obóz piłkarski bez zgłoszenia

Archiwum fot. Justyna Kamińska/LoveKraków.pl

Akademia Piłkarska 21 i Espanyol Barcelona zorganizowały sportową półkolonię dla dzieci. Zapomniały jednak, że obóz młodych piłkarzy trzeba zgłosić do ogólnopolskiej elektronicznej bazy wypoczynku.

Sportowe wakacje organizowane przez krakowską akademię i hiszpański klub odbywają się od 9 do 13 lipca na boisku przy ulicy Dekerta. Zajęcia prowadzi między innymi Enrique Gonzalo Perez, główny trener RCD Espanyol Barcelona Academy.

– 10 lipca przeprowadziliśmy kontrolę wypoczynku w Ośrodku Fame Sport, którego organizatorem jest Akademia Piłkarska 21. Wypoczynek nie został zgłoszony, więc Małopolski Kurator Oświaty podejmie w stosunku do organizatora działania przewidziane przepisami prawa – informuje nas Wanda Brześcińska, dyrektor wydziału organizacyjnego Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Podkreśla, że na miejscu nie zostały stwierdzone uchybienia czy złe warunki pobytu. – Musimy jednak powiadomić policję o popełnieniu wykroczenia. Sprawa może zostać skierowana do sądu, ale może się skończyć dla organizatora mandatem – wyjaśnia dyrektor Brześcińska.

Mimo prób kontaktu telefonicznego i mailowego, nie udało się nam uzyskać stanowiska organizatora.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus