Od czwartku bardzo duże zmiany na północy Krakowa

Przebudowa al. 29 Listopada fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od najbliższego czwartku spore zmiany czekają kierowców samochodów jadących aleją 29 Listopada. Najwięcej zmieni się na skrzyżowaniu z ulicą Lublańską.

Jak mówi Jan Machowski, rzecznik prasowy ZIM, w czwartek od godziny 9:00 nastąpi całkowite wyłączenie możliwości skrętu z al. 29 Listopada w ulicę Lublańską. Od tego dnia z użytkowania będzie wyłączona również jezdnia ul. Lublańskiej (dolna) w kierunku ronda Polsadu.

Dla kierowców samochodów objazd ma przebiegać al. 29 Listopada, ul. Powstańców i ul. Strzelców oraz dla samochodów poniżej 2,5 t ul. Wileńską, ul. Czerwonego Prądnika, ul. Olsztyńską i ul. Czereśniową. Z kolei od strony ul. Opolskiej możliwy będzie przejazd estakadą im. Rozwadowskiego.

– Dodatkowo dla usprawnienia ruchu pojazdów osobowych pod zachodnią częścią estakady uruchomiona zostanie tymczasowa przełączka umożliwiająca zawracanie pojazdów jadących od strony Katowic w kierunku Nowej Huty – podkreśla Jan Machowski.

Kolejne utrudnienia

Również od czwartku rozpocznie się obniżanie poziomu jezdni al. 29 Listopada pod wiaduktem kolejowym. Roboty będą prowadzone nocami.

Najpierw, z czwartku na piątek (29/30 lipca) od godz. 21:00 do godz. 6:00 frezowana będzie wschodnia, a potem zachodnia połówka jezdni. Ruch będzie się odbywał się wahadłowo. W piątek od godz. 6:00 ruch będzie się odbywał z wykorzystaniem obu pasów.

Natomiast od godziny 21:00 z piątku na sobotę al. 29 Listopada pod przebudowywanym wiaduktem będzie zamknięta dla ruchu. Możliwość przejazdu pod wiaduktem będzie tymczasowo przywrócona w sobotę od godziny 9:00. Również z soboty na niedzielę od godziny 21:00 do godziny 9:00 jezdnia pod wiaduktem będzie zamknięta dla ruchu. Ponowna możliwość korzystania z odtworzonej nawierzchni asfaltowej pod wiaduktem pojawi się w niedzielę od godzin porannych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały