Od jutra na Wawelu będzie można oddać krew. Rozpoczyna się Tydzień Patriotyczny

fot. Materiały prasowe

W ramach Tygodnia Patriotycznego, który potrwa od 9 do 19 listopada, Zamek Królewski na Wawelu i TAURON zapraszają wszystkich, którzy mogą do oddania krwi. Na Wzgórzu Wawelskim na chętnych będzie czekał specjalny bus.

Ponad 200 litrów krwi dla potrzebujących chcą zebrać organizatorzy jesiennej akcji krwiodawstwa. Mobilny punkt zbiórki krwi, obywatelska przestrzeń edukacyjna, gra terenowa z Jagiellonami i publikacja o Kościuszce to najważniejsze wydarzenia tegorocznej edycji Tygodnia Patriotycznego

- Obchody Święta Niepodległości na Zamku Królewskim na Wawelu to nie tylko wyjątkowa okazja do wspólnego poznawania historii Polski, ale również możliwość włączenia się w niesienie pomocy najbardziej potrzebującym poprzez oddanie krwi. Tylko podczas ubiegłorocznej edycji tego wydarzenia zebrano ponad 230 litrów krwi. Liczymy, że w tym roku wydarzenie będzie cieszyło jeszcze większa popularnością - mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

Już w czwartek 9 listopada na Wzgórzu Wawelskim stanie mobilny punkt poboru krwi, w którym będzie można oddać krew dla potrzebujących. Wszyscy chętni będą mogli oddać krew w specjalnym autobusie, a dla wszystkich krwiodawców uczestniczących w Tygodniu Patriotycznym TAURON przygotował upominki.

Punkt krwiodawstwa na Wawelu będzie czynny godziny od 9:00 do 15:00. Przez cały dzień odwiedzających Wzgórze Wawelskie zapraszamy do specjalnej strefy TAURONA. Krew będzie można oddać również w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa przy ul. Rzeźniczej 11 w Krakowie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto