Od poniedziałku zmiany na moście Dębnickim. Skrzyżowanie pod Jubilatem w większości zamknięte [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W nocy z niedzieli na poniedziałek rozpocznie się nowy etap prac w rejonie mostu Dębnickiego i skrzyżowania Alej z ulicami Kościuszki i Zwierzyniecką. Ruch przełożony zostanie na tę część mostu, która do tej pory była zamknięta.

Zmiany w ruchu mają zostać wprowadzone w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 24 na 25 września. W ten sposób zsynchronizowane zostaną dwie prowadzone równocześnie inwestycje: kiedy wykonawca prac na moście Dębnickim będzie remontował jezdnię w stronę Jubilatu, wykonawca przebudowy ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki przeprowadzi po tej samej stronie prace na skrzyżowaniu z Alejami Trzech Wieszczów.

W efekcie od poniedziałku zamknięta będzie większość powierzchni skrzyżowania przy Jubilacie. Ruch w tym miejscu będzie prowadzony tylko na wprost, pomiędzy mostem a al. Krasińskiego. W ul. Kościuszki już teraz nie można skręcić, teraz nie będzie można skręcić również w ul. Zwierzyniecką:Fragment ul. Zwierzynieckiej przy skrzyżowaniu będzie zamknięty, przejazd będzie możliwy tylko pomiędzy ulicami Powiśle i Retoryka:

Rozkopany pas zieleni

Cały ruch będzie poprowadzony jednym pasem w każdą stronę, nie tylko na samym moście, ale także na skrzyżowaniu i fragmencie al. Krasińskiego w rejonie przystanku i Teatru Stu. Dlatego zmiany dotyczą też pasażerów komunikacji miejskiej.

Na pasie zieleni pomiędzy jezdniami przygotowywany jest właśnie tymczasowy przystanek dla wszystkich linii kursujących z mostu w stronę Muzeum Narodowego (zdjęcia publikujemy w galerii powyżej). Będzie tam też zorganizowane tymczasowe dojście do przystanku. Nieco dalej trzeba też utwardzić część trawnika, by przygotować przełączkę dla pojazdów, które w tym miejscu będą wracać na swoją jezdnię.

– To oczywiście rozwiązanie tymczasowe na czas prowadzonych prac. Po ich zakończeniu zieleń zostanie zrekultywowana – zapowiada Krzysztof Wojdowski z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Autokary turystyczne nie wjadą już na parking na Powiślu. Zostanie tam natomiast przygotowany tymczasowy parking dla mieszkańców. Pomieści ok. 50 samochodów, ale będzie przeznaczony tylko dla mieszkańców z abonamentami postojowymi z sektorów A2 i A6.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Zwierzyniec