Odpowiedzą za liczne włamania i kradzieże. Co padło łupem złodziei? [ZDJĘCIA]

fot. małopolska policja

Krakowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w kwietniu i maju dokonali szeregu włamań i kradzieży do garaży i komórek lokatorskich w różnych częściach miasta. Teraz obaj odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

20 maja kryminalni z Komisariatu Policji IV w Krakowie na jednej z ulic w rejonie Azorów zatrzymali mazdę, którą jechało dwóch mężczyzn. Według policyjnych ustalań to właśnie tym samochodem miały poruszać się osoby odpowiedzialne za szereg kradzieży z włamaniem do garaży oraz komórek lokatorskich na północy Krakowa w kwietniu i maju.

Zarzuty

32-latek, oraz 36-latek zostali wylegitymowani, a następnie zatrzymani.

– W trakcie policyjnej kontroli funkcjonariusze ujawnili w pojeździe dwa łomy a przy starszym mężczyźnie narkotyki. Obaj zostali przewiezieni do pobliskiego komisariatu, skąd następnie trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych. Ponadto funkcjonariusze przeszukali też miejsca ich zamieszkania, gdzie znaleźli m.in. skradzione wcześniej rowery, hulajnogi, komputery, telefony komórkowe, zegarki, monety kolekcjonerskie, sprzęt budowlany czy też drogie alkohole – relacjonuje Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Mężczyznom przedstawiono zarzuty 11 kradzieży z włamaniem. Dodatkowo starszy z nich odpowie za posiadanie nielegalnych substancji.

21 maja na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków - Krowodrza w Krakowie, sąd zastosował wobec 36-latka i 32-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, jednak ze względu na to, że popełnili je w recydywie, mogą mieć wymierzoną wyższą karę.

comments powered by Disqus