Ogród Doświadczeń wraca po zimowej przerwie

Ogród Doświadczeń fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Tym razem sezon w Ogrodzie Doświadczeń zacznie się wcześniej – już 1 kwietnia.

To już dwunasty rok działania interaktywnego oddziału Muzeum Inżynierii Miejskiej. W poprzednich latach sezon zaczynał się w drugiej połowie kwietnia i trwał do końca października. Tak wczesne otwarcie jest więc nowością.


– Zrobiliśmy szybciej posezonowe prace. Nie było większych remontów, wyłącznie standardowe działania, dlatego otwieramy ogród z początkiem kwietnia – wyjaśnia Aleksandra Błaszczak, Kierownik Działu Promocji MIM.


Nowości w ogrodzie


Na zwiedzających w sześciohektarowym parku będą czekać trzy nowe atrakcje. To koło chomika, rzeźba (która tworzy się po przytuleniu szpilek) oraz labirynty o metrowej średnicy platformy z kulą w środku. –  Przygotowaliśmy także tabliczki z ciekawostkami dotyczącymi drzew. Na naszym terenie znajduje się wiele różnorodnych okazów, więc to dodatkowa nowość i możliwość poznania naszej przyrody – dodaje Błaszczak.


W Ogrodzie Doświadczeń standardowo poznać będzie można prawa fizyki na interaktywnych urządzeniach, zobaczyć 17 skał obecnych w architekturze Krakowa czy odnaleźć się w zielonym labiryncie z cytatami patrona miejsca – Stanisława Lema. W ubiegłym roku z atrakcji skorzystało ponad 120 000 osób.