Ogromne kolejki w punktach sprzedaży biletów. MPK: "to efekt pandemii"

kolejka do punktu przy ul. Podwale fot. ŁJ
Od kilku tygodni w punktach sprzedaży biletów komunikacji miejskiej tworzą się kolejki oczekujących daleko poza granice lokalów.
– Cały czas obserwujemy sytuację w Punktach Sprzedaży Biletów i zdajemy sobie sprawę z dużej liczby osób, które do tych punktów przychodzą. Kolejki pojawiły się po 1 lutego, po zmianie taryfy biletowej. Duże ograniczenia w funkcjonowaniu PSB to efekt pandemii SARS-CoV-2 – komunikuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Kolejki w PSB są również spowodowane obostrzeniami epidemicznymi i ograniczoną możliwością osób mogących przebywać jednocześnie w danej placówce. – Punkt przy ul. św. Wawrzyńca 13 został całkowicie zamknięty ze względów bezpieczeństwa i konieczności zminimalizowania zarażenia pracowników Głównej Dyspozytorni Ruchu, która znajduje się w tym samym budynku – informuje MPK.

Miejska jednostka chce rozładować nieco tworzące się kolejki poprzez uruchomienie nowych stanowisk obsługi. – W trzech PSB zostaną uruchomione dodatkowe, wspomagające obsługę klientów stanowiska – przy Dworcu Głównym Wschód, przy pętli Krowodrza Górka i przy al. Powstańców Wielkopolskich. Trwają prace polegające na zamontowaniu dodatkowych zabezpieczeń umożliwiających zachowanie dystansu pomiędzy obsługiwanymi jednocześnie osobami. Zostanie także uruchomione jedno stanowisko w PSB przy Dworcu Autobusowym w Czyżynach – czytamy w komunikacie MPK.

Punkty Sprzedaży Biletów na razie są otwarte w poniższych lokalizacjach:
  • ul. Podwale 3/5
  • os. Centrum D bl.7
  • ul. Krowoderskich Zuchów 8a
  • Pętla autobusowa MPK przy Dworcu Głównym Wschód
  • ul. Powstańców Wielkopolskich 6

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz. 11-19 z wyjątkiem punktu przy ul. Powstańców Wielkopolskich, który jest czynny do godz. 17.