Oswoić niepłodność. Rusza wyjątkowy cykl spotkań

Zdjęcie ilustracyjne

Już w najbliższy poniedziałek (25 września) o godz. 19:00  w krakowskim HEVRE odbędzie się inauguracja projektu „NIE nieKOMPLENTA – sztuka mierzenia się z niepłodnością”. To inicjatywa Fundacji Novis Plus, która wspiera i pomaga kobietom.

Podczas cyklu spotkań będą poruszone tematy związane z niepłodnością. Nie zabraknie rozmów z lekarzami, psychologami oraz osobami, które doświadczyły niepłodności.

Niepłodność, niestety dotyczy coraz większej liczby par. Szacuje się, że na całym świecie ok. 186 mln osób doświadcza trudności z poczęciem dziecka. Oznacza to, że zaburzenia płodności mogą dotykać nawet co piątą parę w wieku reprodukcyjnym.

Nadal pozostaje tematem tabu. – Dlatego chcemy to zmienić. Stworzyliśmy niezwykły projekt „NIE nieKOMPLENTA – sztuka mierzenia się z niepłodnością” – mówi przedstawicielka Fundacji.

Co w programie?

– Stworzymy bezpieczną przestrzeń, w której będziecie mogli porozmawiać, zadać pytania i poczuć się zrozumianymi – dodaje.

Gościem spotkania będzie m.in. ginekolog dr Anna Knafel. Odpowie na pytanie „Niepłodność i co dalej?”. Wśród prelegentów będzie również Magda Kluz, której problem bezpośrednio dotyczy.

Po dyskusji będzie okazja, by podziwiać prace pani Magdy, na których udokumentowała swoją podróż do bycia mamą.