News LoveKraków.pl

ZZM wybuduje pumptrack przy ul. Lubostroń. Będzie większy i trwalszy niż poprzedni

Jeszcze w tym roku ma powstać nowy pumptrack przy ul. Lubostroń. Kiedyś w tym miejscu był już taki tor, ale nie wytrzymał intensywnego użytkowania.

– Ten pumptrack powstanie w miejscu starego rozebranego pumptracku, który wytrzymał tylko kilka lat. A stało się tak ze względu na duże zapotrzebowanie na tego typu infrastrukturę – komentuje Piotr Rusocki, radny Rady Dzielnicy VIII Dębniki.

Obiekt będzie więc zlokalizowany na zielonym terenie, blisko ulicy Lubostroń. Będzie kolejnym elementem powstającej stopniowo w tej części osiedla strefy relaksu i aktywności, na którą składa się m.in. plac zabaw przy ul. Konopczyńskiego, psi wybieg, nowe boisko wielofunkcyjne, w planie jest też park kieszonkowy w sąsiedztwie boiska, a z myślą o dalszej przyszłości w nowym planie miejscowym ma też zostać zapisany park przy ul. Kolistej.

Dwa miesiące prac

W minionym roku przygotowany został projekt, w tym roku udało się wpisać realizację do budżetu. Na początku września ZZM rozpisał przetarg na wykonanie prac. Po otwarciu ofert wiadomo już, że zgłosiła się jedna firma, która zmieściła się w planowanym budżecie. Jeśli nie pojawią się żadne problemy i umowa z wykonawcą zostanie podpisana, dostanie on dwa miesiące na realizację zadania, całość więc powinna być gotowa jeszcze w tym roku.

Tym razem pumptrack nie będzie już zmontowany z modułowych elementów, tylko zbudowany jako ziemna konstrukcja z asfaltową nawierzchnią, co zapewni większą trwałość. – Będzie znacznie większy niż poprzedni, co będzie dawało nowe możliwości dla użytkowników i co ważne więcej osób będzie mogło z niego skorzystać – wylicza Piotr Rusocki.

Pojawią się też ławki, kosz na śmieci i stojaki na rowery. W planie jest wycinka siedmiu drzew i nasadzenie 28.

Tak wygląda projekt nowego toru. Na mapie widać zaznaczone kontury wcześniejszego rozwiązania (w kształcie trójkąta):

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki