Pawilon Wyspiańskiego przejdzie metamorfozę. Chodzi o projekt Legenda Krakowska

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pawilon Wyspiańskiego, zlokalizowany na rogu ulicy Grodzkiej i placu Wszystkich Świętych, wkrótce zostanie przebudowany. Pierwszy concept store w ramach projektu Legenda Krakowska ma zostać otwarty jeszcze w tym roku.

Obecnie Pawilonem Wyspiańskiego zarządza Krakowskie Biuro Festiwalowe, jednak wkrótce rolę tę przejmie spółka Kraków5020, a przestrzeń budynku zostanie na nowo zaaranżowana.

Projekt Legenda Krakowska zakłada utworzenie oryginalnego miejsca spotkań i wydarzeń, showroomu z wyselekcjowanymi produktami i pamiątkami, punktu miejskiej informacji turystycznej oraz kawiarni ze strefami degustacyjnymi. Według założeń spółki Kraków5020 pierwszy concept store ma zostać udostępniony w 2022 roku.

Lokalne produkty i ciekawe wydarzenia

Jednym z wytycznych Legendy Krakowskiej jest współpraca z producentami i podwykonawcami z Krakowa oraz regionu Małopolski, którzy dbają o zrównoważoną produkcję i ekologię. Dotyczy to zarówno asortymentów z zakresów muzyki, mody, literatury, sztuki użytkowej, produktów spożywczych, jak i aranżacji.

Spółka Kraków5020 ma w planach także organizację rożnych eventów kulturalnych oraz spotkań w zaaranżowanej na nowo przestrzeni Pawilonu Wyspiańskiego. Wydarzenia będą odbywać się także w odcinku budynku, gdzie eksponowane są trzy witraże Stanisława Wyspiańskiego.

Przebudowa ma zostać zrealizowana zgodnie z planem opracowanym przez Aranżera, zakładającym maksymalne wykorzystanie potencjału projektu i założeń funkcjonalnych. Oprócz Pawilonu Wyspiańskiego, remont przejdzie także Punkt Informacji Miejskiej na Plantach przy Teatrze Słowackiego.